WestBaltic ResortPlaża w Świnoujściu - wypoczynek nad szerokim i czystym wybrzeżem

Plaża w Świnoujściu – wypoczynek nad szerokim i czystym wybrzeżem

Jednym z bardziej cenionych atutów Świnoujścia jest piękna i zadbana plaża, przy której położony jest nasz ośrodek wypoczynkowy. Miasto wyróżnia się także pod wieloma innymi względami. Miejscowość usytuowana na 44 mniejszych oraz większych wyspach, urzeka niezwykłymi walorami krajobrazowymi oraz unikalnym położeniem geograficznym. Piaszczyste wybrzeże jest jednym z najstarszych w Polsce. Zachwyca zarówno latem, jak i poza sezonem. Ponadto spełnia rygorystyczne wymogi bezpieczeństwa. Sprawdźcie, dlaczego warto spędzić tu kilka wolnych dni.

Wycieczka konna brzegiem plaży w Świnoujściu

Spis treści:
Fenomen świnoujskiego wybrzeża
Ośrodki wypoczynkowe nad wybrzeżem
Piękne widoki

Ośrodek wypoczynkowy West Baltic Resort podpowiada, gdzie na spacer po plaży w Świnoujściu mogą się wybrać nudyści i właściciele psów

Plaża w Świnoujściu mierzy aż 200 metrów szerokości oraz 10 km długości i nadal powiększa się w wyniku procesów naturalnych. Na tak rozległym obszarze znalazło się specjalnie wydzielone miejsce zarówno dla nudystów, jak i właścicieli psów, którzy nie wyobrażają sobie wakacji bez swoich pupili. Dzięki temu, każdy może się tu spokojnie zrelaksować, nie narażając się na negatywne komentarze osób o odmiennych przekonaniach i upodobaniach. Niebagatelną zaletą wybrzeża nad tą częścią Zatoki Pomorskiej, jest też jego uformowanie – często bowiem porównywane jest ono do egzotycznych terenów Dalekiego Wschodu. Sezon kąpielowy w Świnoujściu zaczyna się pierwszego lipca i trwa do końca sierpnia. Oczywiście, w tym czasie jest najbardziej tłoczno, ale również właśnie w okresie wakacyjnym może skorzystać z największej ilości dostępnych w miejscowości atrakcji. Najmłodszych plażowiczów szczególnie ucieszy wodny plac zabaw „Waterlandia”. Znajduje się tam wiele zjeżdżalni, trampolin, a także gór wspinaczkowych umieszczonych w specjalnych zbiornikach wodnych. Dorośli mogą z kolei skorzystać z popularnych przejazdów na bananie lub wypożyczyć samodzielne skutery wodne. 

Różnorodne kąpieliska

Świnoujście oferuje zróżnicowane możliwości wypoczynku i plażowania. Wydzielona została również plaża dla nudystów o długości 2 kilometrów. Odcinek ten usytuowany jest na granicy polsko-niemieckiej, gdzie Świnoujście sąsiaduje z  Alhbeck. Obie miejscowości charakteryzują się walorami uzdrowisk nadmorskich. Plaża chętnie odwiedzana jest przez nudystów i naturystów obojga narodowości. Nie ma większych ograniczeń, które zakazywałby swobodnego plażowania nago. Ten odcinek wybrzeża przeznaczony jest dla wszystkich, bez względu na płeć czy wiek. Jeśli zależy Ci na ładnej, równomiernej opaleniźnie, możesz bez żadnych przeszkód udać się na ten fragment świnoujskiej plaży. Odcinek został oznakowany, dzięki czemu osoby spacerujące wzdłuż plaży są informowane o wejściu na plażę nudystów. 

Dla właścicieli psów

Ponadto Świnoujście jest pierwszym polskim miastem, które wyznaczyło na plaży specjalny obszar, na którym można przebywać z psami. To również doskonałe miejsce do swobodnych zabaw z czworonogiem, ganiania po piasku czy wspólnych kąpieli morskich. Opiekunowie mogą wyprowadzać swoich pupili na terenie 1000 m², z bezwzględnym zakazem poruszania się na terytorium Wolińskiego Parku Narodowego. Na obszarze Słowińskiego Parku Narodowego można spacerować z psem po plaży oraz wzdłuż wyznaczonych szlaków. Ten obszar wybrzeża jest regularnie sprzątany. Ruchome wydmy zostały odgrodzone, co chroni środowisko naturalne i ułatwia zadanie właścicielom. O odpowiednią czystość na psiej plaży mogą zadbać jednak sami właściciele – na tym odcinku dostępne są darmowe zestawy do sprzątaniu po swoim ukochanym pupilu. Na plażę dla zwierząt zaglądają jednak nie tylko właściciele szczekających czworonogów, ale również opiekunowie królików. 

Spacer z psem na plaży

Jakie jeszcze udogodnienia znajdą na plaży w Świnoujściu osoby wypoczywające w tutejszych ośrodkach wypoczynkowych?

Jakie korzyści dla turystów płyną z wyjątkowych warunków panujących na świnoujskiej plaży? To komfort odpoczynku, płytkość wód nabrzeżnych, spokój oraz prywatność. Dodatkowo położenie miasta nad Zatoką Pomorską sprawia, że temperatura wody jest tutaj nadzwyczaj ciepła. Latem sięgające plaż Świnoujścia Morze Bałtyckie szczyci się najcieplejszymi wodami na całym polskim wybrzeżu. Dzięki temu rodzice przyjeżdżający tutaj na wakacje z małymi dziećmi nie muszą obawiać się, że ich maluch zamarznie podczas szalonych kąpieli morskich. Warunki pływowe utrzymują stałą temperaturę, odgradzając Zatokę od zimnych wód głębinowych. Wyjątkowo drobny piasek na plaży wyróżnia się egzotyczną bielą. Jest również niezwykle miękki oraz pozbawiony kamieni i różnego rodzaju naleciałości, co zdecydowanie wpływa na lepszy komfort plażowania oraz swobodnego spacerowania. Z tych względów tutejsza plaża jest niezwykle ceniona. Świnoujskie wybrzeże stwarza więc idealne warunki zarówno dla zakochanych chcących spędzić romantyczne chwile tylko we dwoje, jak i dla rodzin z dziećmi czy seniorów szukających przede wszystkim morskiego odpoczynku. 

Czyste i bezpieczne środowisko

Wypoczywając w Świnoujściu, uzyskasz dostęp do plaży oznaczonej Błękitną Flagą. To program realizowany na poziomie międzynarodowym, zapoczątkowany przez FEE (Fundację Edukacji Ekologicznej). Co musi charakteryzować plażę, aby została wyróżniona takim odznaczeniem? Kontroli podlegają przede wszystkim czystość plaży i systematyczność segregacji śmieci. Sprawdzany jest również poziom zarządzania pod względem dostępności wody pitnej, stanu oraz liczby obiektów sanitarnych i poziomu działania służby ratowniczej. Ważnym kryterium jest także stopień dostosowania wybrzeża do potrzeb osób niepełnosprawnych. Na plażę uhonorowaną Błękitną Flagą nie dostaną się pojazdy ani osoby planujące biwakować bezpośrednio nad morzem. Dzięki spełnieniu tych norm unikniesz przykrego widoku śmieci wzdłuż brzegu. Pomiarom poddawany jest nawet stopień hałasu wzdłuż promenady. Spędzisz czas spokojnie i w miłym otoczeniu.

Mieszkańcy Świnoujścia są niezwykle dumni, że to właśnie u nich znajduje się taka nadbałtycka perełka. Miejscowi doceniają nie tylko bezpieczeństwo oraz systematyczne sprzątanie, ale przede wszystkim to, w jaki sposób zarządzana jest plaża. Na całym wybrzeżu dostępnych jest wiele udogodnień dla osób niepełnosprawnych, dzięki którym mogą oni spokojnie i bez żadnych przeszkód odpocząć przy morskim brzegu. W okolicach mola, osoby niepełnosprawne mają możliwość skorzystania z całkowicie darmowych wózków, które przystosowane są do warunków plażowych. Umieszczone są one na specjalnych pływakach, umożliwiających swobodny dojazd do samej wody. To jednak nie wszystko – całe świnoujskie wybrzeże bogate jest w zjazdy, które umożliwiają osobom niepełnosprawnym normalne  funkcjonowanie  podczas  wakacji. 

Ogromny wpływ na tak duże i niezwykle cenione bezpieczeństwo plaży w Świnoujściu, ma także znajdujące się na wybrzeżu niezwykle nowoczesne Centrum Ratownictwa WOPR. W swoim wyposażeniu posiada ono wyspecjalizowane quady z odpowiednio przystosowanymi przyczepami medycznymi. Dzięki takiemu sprzętowi w razie konieczności ratownicy medyczni mogą wyjątkowo szybko przetransportować poszkodowane w wodzie osoby na brzeg plaży. Łącznie wybrzeże chroni ponad czterdziestu ratowników.

Plaża w Świnoujściu jest nie tylko jedną z najczystszych w Polsce, ale również okazuje się być wyjątkowo bezpieczną. Spokojnie może konkurować z popularnymi kąpieliskami greckimi, włoskimi czy hiszpańskimi. Odznaczenie Błękitnej Flagi z pewnością powinno dostatecznie potwierdzać jakość wybrzeża Krainy 44 Wysp. Plaża w Świnoujściu stwarza więc idealne warunki dla wszystkich pragnących odpocząć nad polskim morzem. Idealnie dobrana infrastruktura zapewnia doskonały relaks dla osób w każdym wieku. Przy całej plaży znajduje się długa promenada, na której znajdują się liczne ławeczki oraz latarnie. Łagodne zejścia na plaże umożliwiają swobodny dostęp do morza zarówno ludziom starszym jak i osobom niepełnosprawnym. 

Plaża Wschodnia

Świnoujście umożliwia też spokojny wypoczynek turystom, którzy nie przepadają za luźną atmosferą kurortów nadmorskich i pragną odpocząć w ciszy, z dala od zgiełku miasta. Mowa o Plaży Wschodniej, znajdującej się na samym końcu deptaku Krainy 44 Wysp. Prowadzi do niej ostatnie zejście świnoujskiej plaży. Ze względu na to, że ten odcinek wybrzeża znajduje się nieco dalej od centrum miejscowości, można cieszyć się tutaj wyjątkowym spokojem. Z pewnością autem Plaży Wschodniej jest również jej położenie – ponieważ morze przez dłuższy odcinek charakteryzuje się niezwykle płytkim dnem, można tu bezpiecznie przebywać z dziećmi, nie martwiąc się o to, że nagle znikną w tłumie z pola widzenia. Na Plażę Wschodnią uczęszczają przede wszystkim mieszkańcy Krainy 44 Wysp. Nie ma więc tutaj komercyjnych straganów z pamiątkami czy wielu budek serwujących gofry i lody. Są za to restauracje prowadzone przez miejscowych kucharzy. Jeśli szukasz idealnego miejsca, w którym będziesz mógł swobodnie spacerować czy zażyć kąpieli morskich bez ciągłego ryzyka, że wpadniesz na innych pływaków to ten odcinek wybrzeża jest stworzony właśnie dla Ciebie.

Kobieta w kapeluszu nad brzegiem morza

Gdzie w Świnoujściu szukać hoteli lub ośrodków wypoczynkowych położonych blisko plaży? Sprawdź nasze apartamenty z widokiem na wybrzeże

Wybierasz się do Świnoujścia i szukasz hotelu lub komfortowego ośrodka wypoczynkowego położonego blisko plaży? Sprawdź apartamenty z widokiem na wybrzeże i poznaj wszystkie udogodnienia, jakie oferujemy w West Baltic Resort. Komfort uzależniony jest od dostępności szerokiego pakietu usług. W naszym ośrodku zapewniamy nie tylko wyżywienie, ale też zabiegi spa i dostęp do basenów. Czym jeszcze wyróżnia się nasz obiekt?

Czym wyróżnia się West Baltic Resort?

Czy do pełnego wypoczynku potrzebujesz spokoju, strefy relaksu, odpoczynku dla ciała i duszy? Rozumiemy potrzeby gości i realizujemy je na najwyższym poziomie. Oprócz komfortowych apartamentów oferujemy przepyszne posiłki, dostęp do strefy spa, basenów, zajęć sportowych i pola golfowego. Dobrą ofertę wyróżnia także możliwość wyboru. Świetnym przykładem jest dostępność różnych opcji wyżywienia. Z doświadczenia wiemy, że w okresie letnim najlepiej jest dobrać model wyżywienia częściowego: sycące śniadanie przed wyjściem na plażę oraz smaczną kolację po powrocie. Dzięki temu, nie stracisz możliwości stołowania się w lokalnych restauracjach. W okresach chłodniejszych warto schronić się w ośrodku na dłużej, nie tracąc czasu i sił na poszukiwanie odpowiedniego lokalu. Wybrane menu dostosujemy do Twojej diety lub preferencji żywieniowych. Nie będziesz więc musiał dodatkowo martwić się o to, że w zamówionym posiłku znajdują się składniki, na które jesteś uczulony. W naszym obiekcie znajduje się również przyjemna kawiarnia Panorama. Popołudniowa kawa z pysznym ciastkiem i niesamowitym widokiem na nadmorską promenadę z pewnością umili czas przebywającym u nas gościom.

Ze względu na doskonałą lokalizację naszego ośrodka wypoczynkowego, oprócz bliskiego dostępu do Morza Bałtyckiego, turyści mogą również skorzystać stąd z wielu innych atrakcji oferowanych przez Świnoujście. Miłośników zapierających dech w piersiach widoków z pewnością zachwycą liczne latarnie morskie z ogromnymi tarasami umożliwiającymi podziwianie panoramy całej miejscowości. Nie wolno również zapominać o tym, że to właśnie w Krainie 44 Wysp znajduje się najwyższa na całym polskim wybrzeżu latarnia morska, posiadająca 68 metrów wysokości. W Świnoujściu znajduje się też wiele muzeów i historycznych budowli portowych, które szczególnie przyciągają wielbicieli historii.

Kraina 44 Wysp jest również doskonałym miejscem dla wędkarzy. Mogą oni swobodnie dokonywać połowu ryb w wyznaczonych do tego celu punktach, a także dołączyć do istniejących już grup miejscowych wędkarzy.

Zabiegi relaksacyjne i odnowa biologiczna w spa

W strefie saun można skorzystać z zabiegów służących urodzie, zdrowiu i dobremu samopoczuciu. Zabiegi wykonywane są przez specjalistów z użyciem sprawdzonych i skutecznych kosmetyków. Efektem jest nie tylko poprawa wyglądu, ale również wzmocnienie podstawowych funkcji organizmu, takich jak odpowiednie krążenie, odporność i przemiana materii. Z naszych basenów korzystać można zarówno latem, jak też poza sezonem – dostępne są pływalnie kryte oraz otwarte, a także jacuzzi. Jacuzzi świetnie się sprawdza, gdy umieszczone jest na zewnątrz. Dzięki temu możesz korzystać z licznych zalet relaksacyjnych i leczniczych hydromasażu, ciesząc się jednocześnie pięknymi widokami i warunkami klimatycznymi. W niedalekiej odległości znajduje się basenik dla dzieci, które mogą bezpiecznie bawić się w czystej, płytkiej wodzie. Dostępny w obiekcie basen kryty, umożliwia z kolei swobodne kąpiele bez względu na pogodę za oknem. To również doskonałe rozwiązanie dla osób, które nie przepadają za wodą morską lub całodziennym plażowaniem. 

Udogodnienia

Komfortowy apartament to nie tylko stylowy design i piękne widoki. Istnieją konkretne warunki, jakie powinien spełniać wysokiej klasy ośrodek wypoczynkowy. To przede wszystkim oferta dostosowana do potrzeb różnorodnych grup gości. Planujesz wakacje z rodziną, grupą znajomych, a może we dwójkę? Najlepszym wyborem będzie obiekt, w którym znajdziesz apartament idealnie przystosowany, do Twoich oczekiwań. Para świetnie poczuje się w kameralnym, przytulnym pokoju dwuosobowym. Dla grup i rodzin najbardziej odpowiednim wyborem będą  przestronne apartamenty łączone. Niektórzy niezwykle cenią sobie zestawienie komfortowego wnętrza i możliwości spędzania czasu na świeżym powietrzu. Dlatego w naszej ofercie dostępne są apartamenty z tarasem. Dla osób, które w trakcie pobytu nad morzem zajmują się także obowiązkami zawodowymi oferujemy wygodne stanowiska biurowe. Ponadto, apartamenty muszą być wyposażone w przedmioty i urządzenia codziennego użytku. West Baltic Resort to również idealne miejsce do spędzania rodzinnych wakacji z dzieckiem. Do piątego roku życia, wszystkie maluchy mogą przebywać w apartamencie wraz z rodzicami całkowicie za darmo. Jeśli goście mają tylko taką potrzebę, jesteśmy w stanie bez żadnego problemu dostawić do pokoju łóżeczko dla niemowlaków. Rodzice, którzy zjawiają się w naszym ośrodku z nieco starszymi dziećmi, również mogą liczyć na dodatkowo udogodnienia w postaci atrakcyjnych zniżek. 

Dwoje ludzi relaksujących się pod plażowym parasolem

Widok na morze

Krajobrazy widoczne z okna lub tarasu apartamentu to z pewnością jeden z najpiękniejszych bonusów. Nasz ośrodek umiejscowiony jest w odległości 100 metrów od plaży. Dzięki temu goście mogą codziennie zachwycać się widokiem plaży, morza i terenów zielonych. Pokoje usytuowane na 3 piętrze uzupełnione zostały o wyjścia na przestronny taras. Przyroda, morze i powietrze bogate w dobroczynny jod są tu na wyciągnięcie ręki.

Unikalne polskie wybrzeże nad Zatoką Pomorską zachwyca widokami, czystością i stanem zagospodarowania. Komfort wypoczynku to aspekt niezwykle ważny, podczas pobytu nad morzem. Piękno okolicy i warunki klimatyczne powinny być dopełnieniem odpoczynku w luksusowych warunkach. To gwarancja niczym niezmąconego urlopu nad Bałtykiem – niezależnie od pory roku i warunków pogodowych. 

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Nasze obiekty

Aparthotel Baltic Spa
Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
West Baltic Spa Resort
West Baltic Resort

Stefana Żeromskiego 22
72-600 Świnoujście

Tel. 0048 91 888 90 02
Tel. / Fax 0048 91 322 10 23
e-mail: info@westbaltic-resort.pl

Realizacja: blauge
Aparthotel Baltic SpaHotel MariSolFeniks ApartamentyRóża WiatrówApartament PegazLast minute Swinemuende

Warning: preg_match(): No ending delimiter '/' found in /alt/home/webmaster.pro-est/www/westbaltic-resort.pl/wp-content/plugins/ctaphone/ctaphone.php on line 42
Rezerwuj Nocleg
Warning: preg_match(): No ending delimiter '/' found in /alt/home/webmaster.pro-est/www/westbaltic-resort.pl/wp-content/plugins/ctaphone/ctaphone.php on line 42
>Zadzwoń

Warning: preg_match(): No ending delimiter '/' found in /alt/home/webmaster.pro-est/www/westbaltic-resort.pl/wp-content/plugins/ctaphone/ctaphone.php on line 42
Napisz
Średnia ocen: 0,0