Blog

Nasze propozycje na wakacje w Świnoujściu

Wakacje w Świnoujściu to nie tylko możliwość odpoczęcia od codziennego zgiełku, ale również szansa na przeżycie niesamowitej wakacyjnej przygody. Wbrew pozorom to popularne uzdrowisko wciąż skrywa przed sobą wiele tajemnic. Być może zatem warto wybrać się na wakacje w Świnoujściu i odkryć wszystkie atrakcje turystyczne, jakie oferuje nam to miejsce.

Wakacje w Świnoujściu

Spis treści:
Poznaj Świnoujście
Spędź aktywnie czas ze swoim dzieckiem
Świnoujście – atrakcje dla dzieci i SPA dla rodziców
Jak znaleźć najlepszą ofertę?

Wybierasz się na wakacje w Świnoujściu? Poznaj historię miasta

Dlaczego warto spędzić wakacje w Świnoujściu? Jest to miasto usytuowane u ujścia Świny do Morza Bałtyckiego. To teren uzdrowiskowy i kąpielisko morskie posiadające najszerszą plażę w Polsce. Zajmuje dosyć dużą powierzchnię, bo aż 195 km², co sprawia, że jest na 8. miejscu w rankingu największych miast Polski. Co więcej, dochodzi tutaj do bardzo ciekawego zjawiska, czyli rokrocznego powiększania się jego powierzchni od strony morza. Dzieje się tak w związku z nanoszeniem piasku przez prądy morskie Bałtyku.

Świnoujście to miejsce położone na wyspach Uznam i Wolin, pomiędzy którymi istnieje ciągłe i bezpłatne połączenie promowe. Kiedy w 1897 roku na terenie miasta odkryto źródło leczniczej solanki, Świnoujście zaczęło rozwijać się jako uzdrowisko. Morska bryza, nowoczesna baza zabiegowa i wykwalifikowana kadra lekarska daje nam jedyną i niepowtarzalną szansę na pozbycie się tutaj wielu schorzeń. Urlop to doskonała okazja, aby zająć się leczeniem chorób układu oddechowego i układu krążenia, reumatyzmu, nerwic, kobiecych dolegliwości oraz uporać się z problemami skóry.

Za to plaża w Świnoujściu jest uznawana za jedną z najczystszych w Polsce. Niejednokrotnie zdobyła już wyróżnienie w postaci „Błękitnej Flagi”. Jest to międzynarodowe odznaczenie, które przyznaje się za czystość i zagospodarowanie infrastrukturalne wyjątkowym kąpieliskom na całym świecie.

Najciekawsze atrakcje turystyczne

Świnoujście to magiczne miejsce posiadające liczne walory turystyczne – trudno byłoby tu opisać wszystkie atrakcje turystyczne, które znajdują się na jego terytorium. Dlatego też skupimy się jedynie na tych, które cieszą się największą popularnością wśród turystów. Należy do nich między innymi:

  • Latarnia Morska – wybudowana według projektu radcy budowlanego Alberta Severina w 1857 roku. Początkowo uznawano ją za najwyższy obiekt tego rodzaju na świecie (miała 68 m wysokości, a jej światła sięgały aż 21 km w głąb morza). Po wojnie przez długie lata była niedostępna dla turystów, jednak od 2001 roku stanowi jedną z najpopularniejszych budowli na terenie Świnoujścia.
  • Promenada w Świnoujściu, wraz z przedłużeniem w postaci ulicy Uzdrowiskowej, jest wspaniałym miejscem do wypoczynku zarówno miejscowych, jak też turystów i kuracjuszy. Zazwyczaj organizowane są tu różnego rodzaju koncerty zespołów ludowych lub muzyków. Można tu również zakupić pamiątki z nad morza i podziwiać piękne fontanny oraz skorzystać z pływalni. Na wschód od promenady znajduje się ulica Uzdrowiskowa, a idąc dalej prosto można dojść do rzeki Świny, aby zobaczyć wypływające stamtąd promy.
  • Fort Anioła – zbudowano go w latach 1855–1858, umieszczając na planie pięcioboku. Jego głównym zadaniem było zabezpieczanie zaplecza Morskiej Twierdzy Świnoujskiej. W czasie II wojny światowej instalowano w nim sprzęt radiolokacyjny, którego niektóre elementy zachowały się aż do dziś. Obecnie w Forcie Anioła organizowane są różne imprezy i atrakcje kulturalne, w tym między innymi różnego rodzaju wystawy czy nawet ogniska, stanowiące pretekst do spotkań integracyjnych.
  • Rezerwat Przyrodniczy Krasiborskie Paprocie to miejsce, które warto zwiedzić pieszo lub na rowerze. Karsibór jest wysepką oddzieloną od wyspy Uznam podczas budowania Kanału Piastowskiego. Rezerwat ten jest umiejscowiony w okolicy ujścia tego kanału do Zalewu Szczecińskiego. Dojazd do Rezerwatu jest bardzo dobrze oznakowany. Z pewnością zaskoczy Was potęga rosnących na jego terenie paproci. Powierzchnię ponad 37 ha porasta ogromna ilość olbrzymiej orlicy, którą nazywa się także pospolitą. Jest to paproć bardzo popularna na terenie naszego kraju, jednak w niewielu miejscach osiąga ona aż tak gigantyczne rozmiary. W Rezerwacie Krasiborskim zdarza się nawet, że jej liście osiągają ponad cztery metry długości! W trakcie zwiedzania należy pamiętać o tym, że orlica to roślina trująca, zatem nie wolno jej jeść, ale zrobienie pamiątkowego zdjęcia z paprocią w tle niczym nam nie grozi.

Wybierając się do Świnoujścia warto pomyśleć również o wycieczce do miejscowości Ahlbeck, położonej w Niemczech – tuż przy granicy z Polską.

Jak widać Świnoujście to nie tylko morze i plaża. To miejsce, które kryje w sobie jeszcze wiele innych ciekawych atrakcji, zachwycając zwiedzających je turystów nie tylko swoim wyglądem, ale również barwną i ciekawą historią. Będąc w Świnoujściu można osobiście odkryć je wszystkie.

Ojciec z synem na plaży

Sportowe wakacje w Świnoujściu, czyli jak aktywnie spędzić czas ze swoim dzieckiem

Wakacje w Świnoujściu to dobry pomysł na aktywny urlop. Świnoujście jest miejscem na mapie Polski, w którym możemy wypoczywać nie tylko biernie, leżąc na plaży, ale również aktywnie, uprawiając liczne sporty wodne. Jak się bowiem okazuje, spędzanie wakacji nad morzem stanowi doskonałą okazję do tego, aby spróbować swoich sił w niedostępnych gdziekolwiek indziej sportach wodnych. Można tutaj między innymi skorzystać z ofert szkół kite- i windsurfingu dla dzieci oraz dorosłych. Są one skierowane zarówno do osób początkujących, jak i tych, które posiadają już pewne podstawowe umiejętności. Fani nieco spokojniejszych sportów wodnych mogą wypożyczyć przy plaży między innymi rowerki wodne, łódki bądź kajaki, którymi można popływać wzdłuż nurtu rzeki Świny.

Świnoujście to również liczne szlaki rowerowe. Jazda na rowerze wokół tego nadmorskiego kurortu to nie tylko aktywnie spędzony czas, ale także zwiedzanie okolic miasta, co dla wielu turystów stanowi prawdziwą przyjemność. W Świnoujściu jest łącznie około 120 km tras rowerowych. Nim jednak wybierzemy się na wycieczkę rowerową po Świnoujściu, warto wyznaczyć sobie jak najlepszą trasę, która obejmie kilka głównych atrakcji, czyli Śródmieście, Port i Dzielnicę Nadmorską. Co więcej, aby zwiedzać okolice na rowerze, nie musimy posiadać własnego sprzętu, ponieważ na terenie miasta znajduje się wiele wypożyczalni. Ich oferta obejmuje nie tylko sprzęt dla dorosłych, ale również dla dzieci.

Świnoujście jako miejsce do aktywnego wypoczynku docenią także wszyscy miłośnicy nordic walking. Niemiecka część wyspy Uznam posiada nawet kilka szlaków, które są przeznaczone właśnie do uprawiania tego rodzaju aktywności. Istnieje nawet trasa, którą można maszerować plażą w stronę Świnoujścia. Rozrywkę znajdą tutaj także fani wędkarstwa. W wodach na terenie Świnoujścia można złowić między innymi sandacza, węgorza, lina, szczupaka, płotkę, okonia i leszcza. Przy czym połów ryb najlepiej zorganizować na wyspie Karsibór. Latem są też organizowane różnego rodzaju rejsy po wodach Zatoki Pomorskiej, podczas których można łowić ryby. Istnieje także możliwość wędkowania z plaży.

Odkryj leczniczą moc złóż borowinowych

Świnoujście jest nie tylko resortem wypoczynkowym, to także uzdrowisko bogate między innymi w złoża borowinowe. Są to naturalne złoża torfowe posiadające liczne właściwości pielęgnacyjne i lecznicze. Surowiec ten określany jest czasami mianem jednego z najcenniejszych darów natury. Zabiegi z jego użyciem są szczególnie pomocne w walce z licznymi schorzeniami na tle reumatycznym czy dolegliwościami ginekologicznymi. Mogą one również skutecznie niwelować bóle stawów, które wynikają ze stanów zapalnych bądź ze zbyt silnego stresu i ogólnego przeciążenia organizmu. Odpoczynek w kurorcie, wykorzystującym dobroczynne działanie borowiny, jest zalecany także wszystkim tym, którzy cierpią z powodu bólów kręgosłupa, chorób o charakterze neurologicznym lub schorzeń układu krwionośnego. Borowina zbawiennie oddziałuje również na naszą skórę, oczyszczając ją i pozostawiając gładką w dotyku.

W składzie borowiny znajdują się przede wszystkim cenne kwasy – w tym kwas humusowy, fulwowy i huminowy – pektyny, garbniki oraz różne składniki mineralne, między innymi potas, żelazo i krzem. Jest ona często wykorzystywana do produkcji różnego rodzaju kosmetyków. Pobyt w West Baltic Resort to szansa na wypróbowanie działania borowiny, między innymi w postaci kąpieli borowinowej. Urlop to czas, kiedy chcemy przede wszystkim odpocząć i się zregenerować. Dzięki bogatej ofercie West Baltic Resort można nie tylko naprawdę się zrelaksować, ale również wyleczyć niektóre uciążliwe schorzenia.

Świeczki w SPA

Tanie wakacje w Świnoujściu dla dzieci i rodziców

Czy warto spędzić wakacje w Świnoujściu z dziećmi i czy można to zrobić tanio? Wbrew pozorom nawet na urlopie spędzanym wspólnie z dziećmi da się odpocząć. Regeneracja i skuteczne „naładowanie baterii” do czasu kolejnych wakacji będzie jeszcze lepsze, jeśli nasz wypoczynek nad morzem wzbogacimy o zabiegi SPA. Tego rodzaju kuracje ma w swojej ofercie ośrodek wypoczynkowy West Baltic Resort.

W kompleksie Wellness & Spa ośrodka wypoczynkowego West Baltic Resort w Świnoujściu można spędzać czas na terenie krytego basenu, co powinno przynieść nam ulgę i ukojenie po upalnym dniu spędzonym nad morzem. Z kolei w okresie zimowym zapewni nam rozrywkę wewnątrz budynku, bez konieczności wychodzenia z ośrodka. Na terenie basenu znajdują się wygodne leżaki, na których można wypocząć po przepłynięciu kilku jego długości. Warto też skorzystać z całorocznego jacuzzi, w którym zrelaksujesz się w gronie najbliższych. To idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy mogą przebywać w jacuzzi, podczas gdy ich pociechy będą korzystały z basenu.

Do dyspozycji gości pozostaje również strefa saun, w której można, pod okiem wykwalifikowanego zespołu, oddać się różnego rodzaju zabiegom o charakterze leczniczym i relaksacyjnym. Regularne korzystanie z sauny wspomaga budowę naturalnej odporności organizmu, równocześnie pobudzając procesy przemiany materii i aktywizując układ krążenia.

SPA znajdujące się w West Baltic Resort ma w swojej ofercie także różnego rodzaju masaże. Jednym z nich jest Chi Yang, czyli masaż z wykorzystaniem podstaw akupresury. Stosowanie odpowiedniego ucisku ma służyć odblokowaniu i zrównoważeniu przepływów energii w ciele osoby, która jest poddawana temu zabiegowi. Tego rodzaju masaż poleca się głównie osobom, które są przemęczone, gdyż szybko przywraca on naturalne siły witalne. Co więcej powoduje rozluźnienie mięśni i wprowadza organizm w stan przyjemnego relaksu.

Warto również zauważyć, że każdy gość ośrodka wypoczynkowego West Baltic Resort może wziąć udział w porannej gimnastyce, która daje więcej energii niż filiżanka kawy do śniadania. Pozwala ona bowiem na rozgrzanie stawów i rozciągnięcie mięśni, dzięki czemu całe ciało „budzi” się do życia, a krew zaczyna znacznie intensywniej krążyć. Po południu warto wybrać relaksujący nordic walking, czyli spacer z kijkami.

Morska fala

Najlepsze oferty w dobrych cenach

Chcąc znaleźć najlepszą ofertę wypoczynkową na tanie wakacje w Świnoujściu, warto rozpocząć jej poszukiwania parę miesięcy przed planowanym urlopem. Ceny noclegów w Świnoujściu kształtują się zazwyczaj w okolicy 50 zł za dobę od osoby. Oczywiście zmieniają się one w zależności od pory roku, lokalizacji i atrakcji oferowanych turystom przez dany hotel czy ośrodek wypoczynkowy. Tym samym najwyższe stawki za wypoczynek w Świnoujściu zapłacimy w okresie wakacyjnym, czyli w czasie od 29 czerwca do 31 sierpnia. Ceny w ośrodku wypoczynkowym West Baltic Resort rozpoczynają się już od 320 zł za pokój jednoosobowy i 630 zł za czteroosobowy apartament. W cenie tej mieści się między innymi nocleg, śniadanie, dostęp do strefy Wellness (basenu, jacuzzi i sauny) oraz masaż (jeden w ciągu tygodnia, w trakcie minimum tygodniowego pobytu w ośrodku), kolacja (przy wykupieniu minimum 7 noclegów), poranna gimnastyka, popołudniowy nordic walking i nielimitowany bezprzewodowy Internet.

Podaruj sobie niezapomniane wspomnienia

Urlop w ośrodku wypoczynkowym West Baltic Resort daje możliwość korzystania z wielu oferowanych przez ośrodek atrakcji oraz zabiegów leczniczych i pielęgnacyjnych. Dodatkowym atutem ośrodka jest jego lokalizacja, gdyż mieści się w spokojniejszej części miasta.

W Świnoujściu znajdziesz wiele ciekawych miejsc wartych odwiedzenia oraz przyrodę, na łonie której będziesz mógł się zrelaksować. Jest również wspaniała plaża i nieskazitelnie czysta woda. Tu każdy może uprawiać różne sporty wodne pod okiem profesjonalistów oraz korzystać z tras spacerowych i rowerowych. To wszystko sprawia, że urlop w Świnoujściu może stać się naprawdę niesamowitą przygodą.

West Baltic Resort w Świnoujściu to miejsce przyjazne zarówno dla dzieci, dorosłych, jak i osób starszych. Jeśli masz dużą rodzinę, chcesz nie tylko odpocząć, ale też wreszcie o siebie zadbać oraz zależy Ci na tym, aby w trakcie wakacji zwiedzić kilka ciekawych miejsc, to urlop w naszym ośrodku jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy!

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Nasze obiekty


Aparthotel Baltic Spa
Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
West Baltic Spa Resort

West Baltic Resort

Stefana Żeromskiego 22
72-600 Świnoujście

Tel. 0048 91 888 90 02
Tel. / Fax 0048 91 322 10 23
e-mail: info@westbaltic-resort.pl

Realizacja: blauge

Aparthotel Baltic SpaHotel MariSolFeniks ApartamentyRóża WiatrówApartament PegazLast minute Swinemuende