Blog

Noclegi z wyżywieniem w Świnoujściu – czy warto skorzystać z pełnej oferty obiektów wypoczynkowych?

Noclegi z wyżywieniem w Świnoujściu są coraz częściej wybierane przez szerokie grono klientów ośrodków wypoczynkowych i hoteli. Współcześnie opcja noclegu ze śniadaniem stanowi już standard obsługi w renomowanych obiektach wypoczynkowych. Jeśli dodatkowo dane miejsce zapewnia wariant pełnego wyżywienia oraz opiekę doświadczonego personelu, możemy mówić o kompleksowej formie usługi. Czy w Świnoujściu można znaleźć wygodny nocleg z opcją wyżywienia i jakie korzyści płyną z takiego rozwiązania? Zapraszamy do zapoznania się z artykułem, w którym szczegółowo omawiamy tę kwestię.

Noclegi z wyżywieniem w Świnoujściu

Spis treści:
Jak znaleźć najlepsze miejsce na urlop?
Jak wygląda oferta gastronomiczna?
Dlaczego warto wybrać tę opcję?
Zapoznaj się z ofertą West Baltic Spa!

Noclegi z wyżywieniem w Świnoujściu – idealne miejsce nie tylko na wypoczynek podczas wakacji!

Noclegi z wyżywieniem w Świnoujściu to oferta kierowana zarówno do turystów, jak i wczasowiczów oraz gości biznesowych, którzy w tym nadmorskim mieście znajdują się w celach pracowniczych. Uzdrowisko Świnoujście leży w malowniczej części województwa zachodniopomorskiego. Jego północne krańce słyną z rozległych, piaszczystych plaż, a na południu podziwiać można spokojne wody Zalewu Szczecińskiego. Tak urokliwie położone miejsce przyciąga turystów spragnionych odpoczynku w nowoczesnym otoczeniu pełnym udogodnień, spośród których na szczególne uznanie zasługują atrakcje, takie jak spa na terenie ośrodka czy restauracje ze smaczną kuchnią. Co istotne, to właśnie Świnoujście należy do bazy najlepiej wyposażonej w komfortowe ośrodki wypoczynkowe na całym wschodnim wybrzeżu. Na terenie miasta znajduje się wiele interesujących zabytków, urokliwa latarnia morska czy stary młyn, a krótki spacer w kierunku morza pozwoli przenieść się do krainy białego piasku, śpiewu mew oraz łagodnego szumu fal. Dobrze wyposażony ośrodek wypoczynkowy zapewni z kolei idealną atmosferę do tego, by korzystać z uroków tego pięknego regionu. Jaka forma noclegu zagwarantuje najlepsze warunki do beztroskiego relaksu, poznawania walorów regionu, a przy tym możliwość skorzystania z wariantu noclegu z wyżywieniem?

Wysoka jakość usług

Najciekawszą propozycją wydaje się ośrodek wypoczynkowy, czyli miejsce, które łączy w sobie funkcjonalność oraz dążenie do ułatwienia swoim gościom organizacji wyjazdu. Podróżni w ofercie odnajdą przejrzystą propozycję pakietów rekreacyjnych, a wśród nich opcję noclegu z częściowym lub pełnym wyżywieniem. Jak wspomnieliśmy we wstępie, obecnie śniadanie to już rodzaj standardowego wymogu, jaki spełnić powinien uznany obiekt noclegowy. Z kolei dużą zaletą ośrodków wypoczynkowych jest umożliwienie gościom skorzystania z wariantu pełnego wyżywienia, a więc również z obiadu i kolacji. Dzięki takiemu rozwiązaniu goście nie muszą troszczyć się o samodzielne przygotowywanie najważniejszych posiłków w ciągu dnia ani poświęcać czasu na poszukiwanie odpowiedniej restauracji w okolicy. Dla przykładu w West Baltic Resort goście w cenie pobytu otrzymują możliwość skorzystania ze śniadań serwowanych w formie wygodnego bufetu, a jeśli życzą sobie – również opcję z obiadem czy kolacją. Taką potrzebę należy zadeklarować na przykład w momencie dokonywania rezerwacji. Doświadczony personel zadba o to, by ich życzenie zostało uwzględnione, dlatego jedynym obowiązkiem gości po przybyciu będzie zameldowanie się i korzystanie z oferowanych udogodnień.

Przestrzeń jadalni

Dobre zaplecze przestrzenne to jeden z wymogów, jakie należy wziąć pod uwagę przy poszukiwaniach noclegu z wyżywieniem. Jadalnia powinna być na tyle przestronna, by goście nie tłoczyli się nawet w szczycie sezonu, a jednocześnie wewnątrz powinna panować kameralna atmosfera. W ośrodku West Baltic Resort kolorystyka pomieszczeń jest stonowana, stanowiska z jedzeniem nieskazitelnie czyste, a ustawienie mebli oraz poszczególnych sprzętów ergonomiczne. To bardzo ważne czynniki, pozwalające nawet podczas letnich miesięcy uniknąć niepożądanego chaosu.

Pakiety żywnościowe

Wybór różnorodnych pakietów żywieniowych to ukłon w stronę gości. Dzięki możliwości zadecydowania o formie wyżywienia nie musisz płacić za usługę, z której nie będziesz korzystać, jeśli na przykład zdecydujesz się na spędzanie wieczorów na mieście czy stołowanie w ciągu dnia w knajpkach przy plaży. Z kolei rano, nawet tuż po przebudzeniu, będziesz mógł zacząć dzień od pysznego śniadania, skomponowanego wedle uznania. Zwieńczeniem będzie pobudzająca kawa czy orzeźwiający sok owocowy, co pozwoli Ci nabrać sił na cały dzień.

Restauracja w West Baltic Resort

Jak wygląda oferta dobrego ośrodka wypoczynkowego oferującego noclegi z pełnym wyżywieniem w Świnoujściu?

Nie tylko w Świnoujściu w renomowanych ośrodkach wypoczynkowych oferujących noclegi z pełnym lub częściowym wyżywieniem śniadanie serwowane jest dziś najczęściej w formie bufetu otwartego dla każdego z gości. Wczasowicze przy zameldowaniu otrzymują wyczerpujące informacje co do godzin wydawania posiłku, a także zostaje im wskazane miejsce, w którym znajduje się jadalnia. Najlepszy ośrodek to ten oferujący spokojną atmosferę, przejrzyste zasady korzystania z bufetu oraz stałą pomoc wykwalifikowanej kadry. Pomimo tego, że podczas śniadania goście samodzielnie komponują swoje talerze, w pobliżu powinien czuwać personel gotowy do podjęcia działań w razie ewentualnych problemów.

Wyraź swoją opinię

Hotele oraz ośrodki wypoczynkowe podejmują wiele starań, by ich oferta była stale udoskonalana. Opinia o śniadaniu czy obiadokolacji wpisuje się w ogólną opinię o całym pobycie, więc wybierając resort o określonym standardzie, podobnego możemy oczekiwać w restauracji. Informacje o wyglądzie sali restauracyjnej, a nawet zdjęcia możesz znaleźć na stronie niemal każdego obiektu oferującego wysoką jakość usług.

Śniadanie jako najważniejszy posiłek

W kręgach dietetyków oraz osób ceniących zdrowy tryb życia funkcjonuje przekonanie, że śniadanie to najważniejszy posiłek w ciągu dnia. Właściciele ośrodków wypoczynkowych doceniają ten fakt oraz to, że jest to też zazwyczaj ostatni posiłek, jaki gość spożywa podczas pobytu i właśnie dlatego jego przygotowanie jest dla nich priorytetowe. Powyższe czynniki powodują, że decydując się na taką opcję, masz pewność co do różnorodności oraz świeżości oferowanych produktów. Dodatkowo również obowiązujące regulacje prawne zobowiązują ośrodek do stałego kontrolowania jakości dostaw oraz wartości odżywczych proponowanych posiłków.

Obiad – obowiązkowo poza sezonem

Istnieje także możliwość wykupienia opcji obiadu, co sprawdza się w szczególności poza szczytem sezonu, kiedy wiele punktów gastronomicznych w okolicy zostaje zamkniętych oraz gdy pogoda nie zachęca do poszukiwań restauracji. Obiadowy asortyment obejmuje zazwyczaj wybór ciepłych dań mięsnych oraz wegetariańskich, co pozwala korzystać z oferty osobom o różnorodnych preferencjach dietetycznych. W tym przypadku poszczególne pozycje również prezentowane są w formie szwedzkiego stołu, z szerokim wyborem świeżych, gotowanych lub blanszowanych warzyw, sałatek oraz różnego rodzaju dodatków. Opcja zakłada możliwość stworzenia jak najbardziej zbilansowanego pod względem zawartości składników odżywczych posiłku.

Kolacja lub obiadokolacja

Wygląd kolacji zależy od obowiązujących w danym obiekcie standardów. Wieczorem podaje się najczęściej pieczywo, warzywne dodatki, wybór wędlin i nabiału, a także gorące napoje, takie jak herbata oraz kawa. Część ośrodków oferuje wyłącznie tak zwane obiadokolacje, czyli ciepły posiłek pod koniec dnia. W ośrodku West Baltic Resort proponujemy kolacje w cenie rezerwacji przy pobycie powyżej 7 dni, a w przypadku krótszych rezerwacji istnieje możliwość dokupienia tych posiłków w korzystnej ofercie.

Specjalne menu

Niektóre ośrodki oferują możliwość ustalenia specjalnego menu dla osób borykających się z różnego rodzaju problemami zdrowotnymi, alergiami czy po prostu trzymającymi się specjalnych ustaleń dietetycznych. Przykładem takiego ośrodka jest West Baltic Resort, który swoim gościom oferuje możliwość przygotowania dań według indywidualnych ustaleń. Współcześnie nikogo już nie dziwi fakt, że ktoś nie toleruje glutenu czy laktozy, a personel dokłada wszelkich starań, żeby każdy klient mógł wypoczywać w beztroskiej atmosferze.

Wysoka jakość i różnorodność

Kucharze dbają też o wysoką jakość proponowanych dań, a także o ich różnorodność, co oznacza, że goście mogą codziennie próbować innych posiłków. Na wakacjach nie trzeba rezygnować ze zbilansowanej diety i każdego dnia odwiedzać miejsc oferujących ograniczone, stałe menu. Doświadczeni kucharze znają gusta i upodobania gości, a wiele przyhotelowych restauracji zdobywa uznanie wśród krytyków kulinarnych. Restauracje często zaopatrują się u najlepszych, lokalnych dostawców, dzięki czemu goście mogą przez cały dzień korzystać z bogactwa regionalnych skarbów kulinarnych.

Kawa w filiżance

Noclegi z wyżywieniem blisko morza w Świnoujściu – dlaczego warto je wybrać?

Noclegi z wyżywieniem blisko morza w Świnoujściu to, jak wspominaliśmy powyżej, przede wszystkim wyjątkowy komfort wypoczynku. Jak zmienia się jego jakość, kiedy gość wybiera taką opcję? Dlaczego od śniadania czy obiadu w hotelu zależy tak wiele? W zdecydowanej większości przypadków goście odwiedzają ośrodek wypoczynkowy, by oderwać się od trosk codzienności, porzucić na te kilka dni konieczność przyrządzania posiłków i spędzić czas w gronie najbliższych.

Świeżość i brak konieczności oczekiwania

Wybierając posiłki serwowane w ośrodku masz przede wszystkim pewność, że wszystkie dania są świeże i przygotowywane tego samego dnia. Produkty wydawane są na bieżąco z restauracyjnej kuchni, dzięki czemu odznaczają się świeżością, a wczasowicze nie są zmuszeni oczekiwać na swoje danie, co bywa koniecznością w zatłoczonych restauracjach czy knajpkach. Po intensywnym dniu wypełnionym plażowaniem lub relaksem w strefie odnowy biologicznej goście mogą liczyć na kolację w kameralnej atmosferze. Opcja ta okazuje się szczególnie wygodna, jeśli w ciągu dnia planujesz dużo zwiedzać, spacerować po okolicy czy praktykować różnorodne sportowe aktywności. Za dnia możesz spróbować przysmaków w regionalnych knajpkach, a wieczorem czekać będzie na Ciebie zastawiony stół.

Stałe pory posiłków

Stałe pory serwowania posiłków sprawią, że planowanie całego dnia stanie się przyjemniejsze, a szeroka rozpiętość czasowa pod względem godzin podawania śniadania czy kolacji umożliwi dostosowanie pory posiłku do własnych możliwości i upodobań. Zazwyczaj serwis trwa kilka godzin, a poszczególne potrawy przechowywane są w sterylnych i estetycznych urządzeniach, pozwalających utrzymać odpowiednią temperaturę, świeżość oraz ładny wygląd proponowanych dań. Nie musisz obawiać się, że jeśli lubisz spożywać śniadanie później, zabraknie najlepszych produktów – asortyment restauracji w dobrym ośrodku zadba nie tylko o to, by nikt nie wyszedł głodny, ale też by posiłki spełniały oczekiwania najbardziej wymagających gości.

Oszczędność czasu

Spożywanie głównych posiłków na miejscu to przede wszystkim więcej czasu na odkrywanie okolicznych atrakcji i korzystanie z uroków pobytu, a tych w Świnoujściu nie brakuje. Nie musisz każdego dnia poświęcać czasu na poszukiwania dobrej restauracji śniadaniowej, o którą wcale nie tak łatwo. Większość nadmorskich ofert skupia się na serwowaniu obiadów czy lekkich przekąsek. Jednocześnie goście nie są tak bardzo ograniczeni, jeśli wybiorą apartament z opcją dwóch posiłków dziennie. Można kierować się wzrokiem i zapachem, a nie wybierać według często niewiele mówiących pozycji w menu.

Względy ekonomiczne

Ważnym walorem wczasów z opcją wyżywienia okazują się także względy ekonomiczne. Zazwyczaj największy koszt wyjazdu generują noclegi oraz wyżywienie. I o ile budżet na wygodny pokój czy luksusowy apartament możemy z góry zaplanować, ustalenie szczegółów wydatków na wyżywienie może stanowić pewne utrudnienie. Jeżeli pakiet posiłków został uwzględniony w ostatecznej cenie, jaką przekazujemy obiektowi lub z góry wiemy, ile będziemy musieli za nie dopłacić, sytuacja staje się jasna i bardzo łatwo kontrolować wakacyjny budżet. Taka sytuacja pozwoli uniknąć wakacyjnego stresu, a niekiedy nawet zaoszczędzić pieniądze, bo czasem na szybko szukamy restauracji, której ceny niekoniecznie muszą nam odpowiadać. Wychodzenie na miasto na każdy posiłek generuje większe koszty, a robienie śniadań czy kolacji samemu zabiera mnóstwo czasu. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze i czas możesz przeznaczyć na jeszcze więcej atrakcji, drobne przyjemności oraz zakup pamiątek.

Rozwiązanie na każdą porę roku

Posiłki serwowane na miejscu w jadalni obiektu, w którym nocujesz, to doskonała opcja na każdą porę roku. W sezonie wakacyjnym, czyli od czerwca do września, lokale gastronomiczne nad morzem bywają przepełnione, zwłaszcza w godzinach popołudniowych oraz wieczorem, gdy turyści znikają z plaż i korzystają z uroków miejskich spacerów. W takiej sytuacji jadalnia na terenie zacisznego ośrodka wypoczynkowego okaże się doskonałą opcją na spokojny posiłek. Nie musisz martwić się o rezerwację stolika, a przede wszystkim o długi czas oczekiwania.

Z kolei w okresie jesienno-zimowym wiele nadmorskich knajpek tymczasowo przestaje funkcjonować. W ośrodku wypoczynkowym menu nadal jest różnorodne i wartościowe, bez względu na porę roku. Panuje przyjazny klimat, który przywodzi na myśl domowe zacisze, a jednak niesie ze sobą tylko błogi odpoczynek, bez konieczności zamartwiania się o ciekawy jadłospis i przygotowanie kolacji czy sprzątanie po niej.

Pomysł dla większych grup

To przydatna opcja szczególnie dla osób podróżujących większą grupą – przyjaciół czy całych rodzin. Wyprawa do restauracji bywa skomplikowanym przedsięwzięciem logistycznym. Najpierw należy znaleźć miejsce odpowiadające gustom każdego uczestnika wyprawy, następnie wystarczająco duży stolik i w końcu długo oczekiwać na podanie tak dużej ilości dań. Tymczasem kolacja w ośrodku wypoczynkowym podawana w formie szwedzkiego stołu zapewnia dostosowanie do gustu każdego uczestnika wycieczki, również tych najmłodszych, a każdy może sam zadecydować o tym, kiedy udać się do jadalni i jak długo tam pozostać.

Bufet w restauracji West Baltic Resort

Zapoznaj się z ofertą West Baltic Spa!

Biorąc pod uwagę powyższe argumenty, nasuwa się wniosek, że poszukiwania komfortowego noclegu z wyżywieniem warto rozpocząć od przejrzenia oferty ośrodków wypoczynkowych. Najbardziej dogodnym wariantem wydaje się ośrodek w pobliżu morza – to w końcu ono jest najważniejszą atrakcją, dla której przybywamy do tego zakątka Polski, a jego walory są nieocenione dla zdrowia, pozytywnego samopoczucia oraz wrażeń estetycznych. Taka lokalizacja zapewni także dobrą komunikację z najważniejszymi punktami miasta i tym samym pozwoli w pełni skorzystać z dobrodziejstw Świnoujścia oraz jego okolic. Jadąc na urlop, przede wszystkim zadbaj o spokojne otoczenie i tym kieruj się, wybierając miejsce pobytu. Ośrodek wypoczynkowy taki jak West Baltic Resort poza bogatym asortymentem śniadaniowym czy obiadowym oferuje dodatkowo wyjątkowo przyjemne warunki do odpoczynku w kawiarni z widokiem na nadmorską promenadę oraz wydmy, a także szeroki wachlarz zabiegów spa, relaksacyjnych masaży oraz możliwość korzystania z kompleksu wellness, w którego skład wchodzi basen oraz różnego typu sauny. Sprawdź naszą ofertę już dziś!

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Nasze obiekty


Aparthotel Baltic Spa
Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
West Baltic Spa Resort

West Baltic Resort

Stefana Żeromskiego 22
72-600 Świnoujście

Tel. 0048 91 888 90 02
Tel. / Fax 0048 91 322 10 23
e-mail: info@westbaltic-resort.pl

Realizacja: blauge

Aparthotel Baltic SpaHotel MariSolFeniks ApartamentyRóża WiatrówApartament PegazLast minute Swinemuende