Blog

Noclegi w Świnoujściu – jaki pokój lub apartament nad morzem wybrać, jadąc na wczasy?

Noclegi w Świnoujściu

Noclegi w Świnoujściu, czyli w najbardziej wysuniętym na północny-wschód mieście Polski, są bardzo często wybierane przez osoby chcące spędzić urlop nad Bałtykiem. W reakcji na zapotrzebowanie powstało tu więc wiele ośrodków wypoczynkowych i hoteli, często oferujących wyżywienie i dodatkowe udogodnienia w postaci zabiegów spa czy możliwości korzystania ze stref Wellness, składających się z kompleksu saun czy basenu. Na co powinniśmy zwrócić największą uwagę przy wyborze ośrodka wypoczynkowego w Świnoujściu i jakie atrakcje warto zobaczyć w samym mieście?

Spis treści:
Historia Świnoujścia
Ciekawostki o Świnoujściu
Złoża borowinowe i wody lecznicze w Świnoujściu
Apartamenty i pokoje gościnne w Świnoujściu
Jak wybrać ośrodek wypoczynkowy?
Atrakcje Świnoujścia
Atrakcje Świnoujścia dla dzieci
Sportowe atrakcje Świnoujścia
Ośrodek wypoczynkowy z zabiegami spa
Nocleg z basenem i wyżywieniem
Dla kogo idealny będzie ośrodek West Baltic Resort?
Pokoje i apartamenty w West Baltic Resort
West Baltic Resort - ceny i udogodnienia

Historia Świnoujścia, czyli zanim powstały ośrodki wypoczynkowe oferujące noclegi i wczasy

Świnoujście nie zawsze było kurortem oferującym noclegi i atrakcje turystyczne. Co prawda w niecałe sześćdziesiąt lat po uzyskaniu praw miejskich w 1765 roku, miasto oficjalnie stało się kurortem, a pod koniec dziewiętnastego wieku, po odkryciu źródeł solanki i borowiny, uznano je za uzdrowisko. Jednak przez kilkanaście lat po zakończeniu II wojny światowej aż do 1957 roku, część uzdrowiskowa miasta była zajęta przez stacjonujących tam żołnierzy radzieckich. Dopiero dwa lata później powstało Państwowe Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Świnoujście. Jednak aż do upadku komunizmu w Polsce w porcie miejskim znajdowała się baza radzieckich okrętów wojennych.

Historia Świnoujścia zanim pojawiły się oferty noclegów

Miasto odzyskało swój całkowicie uzdrowiskowy charakter dopiero z początkiem lat dziewięćdziesiątych, kiedy wspomniane wcześniej państwowe przedsiębiorstwo przekształciło się w spółkę akcyjną, a wojska radzieckie na dobre zniknęły z krajobrazu Świnoujścia. Obecnie uzdrowisko słynie wciąż z odkrytych w dziewiętnastym wieku źródeł wody leczniczej i borowiny, a ze względu na lokalizację tuż nad brzegiem Morza Bałtyckiego, w otoczeniu parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody stało się jednym z chętniej wybieranych przez turystów nadmorskich kurortów.

Czy wiesz, że nocleg w Świnoujściu to pobyt na jednej z 44 wysp, na których leży ta nadmorska miejscowość?

Nocleg w Świnoujściu to jedno z najczęściej wybieranych miejsc na całym wybrzeżu. Ciekawostką jest, że ta nadmorska miejscowość leży tak naprawdę na terenie kilkudziesięciu wysp. Jest to jedyne takie miasto w Polsce. Z tego też powodu często nazywa się je Krainą 44 Wysp. Centrum Świnoujścia stanowi jedna z trzech największych wysp - Uznam. To tu znajdują się liczne hotele, uzdrowiska, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe. Nie brakuje też różnych obiektów turystycznych oraz budynków administracji. Na wyspie Uznam znajduje się także najpiękniejsza i najbezpieczniejsza plaża w Świnoujściu i to właśnie bliskość tego kąpieliska często decyduje o zarezerwowaniu noclegu w tej okolicy.

Druga z dużych wysp tworzących Świnoujście - Wolin jest największą wyspą w Polsce, ma powierzchnię dwustu sześćdziesięciu pięciu kilometrów kwadratowych. To właśnie na niej znajduje się port. Są tu kąpieliska oraz atrakcyjne szlaki rowerowe i piesze - krajowe oraz międzynarodowe. Trzecia z największych i zarazem najcichsza wyspa to Karsibór. Znajdujące się tu budynki pochodzą głównie z drugiej połowy XIX i początków XX wieku, chociaż można spotkać także zabytkowe chaty ze strzechą. Ze względu na walory przyrodnicze Karsibór określa się mianem zielonej wyspy. Podobno pod okazałymi dębami, które miejscowa ludność nazywa drzewami Gustawa Adolfa śniadania jadał szwedzki król. Karsibór to wyspa, która przyciąga wędkarzy między innymi ze względu na panującą tu ciszę i spokój. Można tu także spotkać amatorów sportów wodnych.

Jakie zalety wiążą się z noclegiem w Świnoujściu, w kurorcie bogatym w złoża borowinowe i wody lecznicze?

Nocleg w Świnoujściu to nie tylko doskonała okazja do spędzenia relaksujących wczasów nad brzegiem Bałtyku, ale także możliwość skorzystania z prozdrowotnych wpływów zabiegów oferowanych w tej części kraju. Nocleg w Świnoujściu daje nam możliwość skorzystania z prozdrowotnego wpływu borowiny i wód leczniczych. Czym dokładnie jest borowina i jak wpływa na nasz organizm? Otóż jest to rodzaj naturalnego torfu o licznych właściwościach pielęgnacyjnych i leczniczych. Ten geologiczny surowiec nazywa się niekiedy jednym z najcenniejszych darów natury. Zabiegi z wykorzystaniem borowiny pomagają w różnych schorzeniach reumatycznych czy dolegliwościach ginekologicznych. Mogą też skutecznie uśmierzyć bóle stawów związane ze stanem zapalnym, przeciążeniem organizmu lub silnym stresem. Wyjazd do kurortu, w którym korzysta się z dobroczynnego wpływu borowiny, zaleca się również osobom cierpiącym na bóle kręgosłupa, choroby neurologiczne czy układu sercowo-naczyniowego. Oprócz tego borowina świetnie działa na naszą skórę - oczyszcza ją i pozostawia gładką i przyjemną w dotyku.

Borowina zawiera między innymi cenne kwasy humusowe, fulwowe i huminowe, pektyny, garbniki, a także potas, żelazo, krzem, sód, wapń i magnez. Wykorzystuje się ją nie tylko w zabiegach w spa czy ośrodkach rehabilitacyjnych. Produkuje się także liczne kosmetyki z borowiną w składzie. Wynajmując pokój w dobrym ośrodku wypoczynkowym w Świnoujściu, zapewne będziemy mieć szansę na skorzystanie chociażby z najpopularniejszego zabiegu z użyciem tego leczniczego torfu, czyli kąpieli borowinowej. Taką propozycję znajdziemy na przykład w West Baltic Resort. Aby przeprowadzić tego typu zabieg, przygotowuje się mieszankę ciepłej wody z torfowym mułem. Kąpiel w niej pobudza krążenie i powoduje szybsze wchłanianie się składników aktywnych borowiny. Taki zabieg przynosi także ulgę zmęczonym mięśniom i przyjemnie relaksuje.

W Świnoujściu znajdują się także złoża wód leczniczych o wysokiej zawartości minerałów - solanek jodkowych, chlorkowo-sodowych i żelazistych. Tego typu wody również bardzo dobrze wpływają na nasze zdrowie, poprawiają stan skóry, zwiększają sprawność serca, regulują krążenie krwi oraz wzmacniają odporność i hartują organizm. Zazwyczaj stosuje się kąpiele w solankach lub podaje się wodę leczniczą do picia.

Nocleg w Świnoujściu gwarantuje dostęp do plaży

Czy wybrać nocleg w Świnoujściu w apartamencie, pokoju gościnnym czy może po prostu wynająć kwaterę nad morzem?

To, czy na nasze miejsce noclegu w Świnoujściu wybierzemy apartament, pokój czy po prostu kwaterę zapewniającą noclegi nad morzem zależy przede wszystkim od poziomu luksusu, na jaki chcemy się zdecydować, aby zapewnić sobie idealne warunki do wypoczynku podczas letnich wakacji czy zimowego urlopu. Jeżeli zamierzamy większość dnia spędzić na zwiedzaniu okolicy pieszo czy rowerem, stołować się w lokalnych barach i restauracjach i wracać do pokoju tylko na noc, możemy oczywiście z powodzeniem wybrać pokój gościnny czy kwaterę u prywatnego właściciela. Charakteryzują się one co prawda często dość niskimi cenami, nie zapewnią nam jednak żadnych dodatkowych udogodnień. Nie powinniśmy też oczekiwać po nich zbyt wysokiego standardu.

Jeżeli jednak zależy nam właśnie na wysokim standardzie miejsca, w którym się zatrzymamy, warto rozważyć wynajem pokoju lub apartamentu w hotelu lub dobrym ośrodku wczasowym. Zwłaszcza, gdy wybieramy się nad morze w okresie jesienno-zimowym, który nad Bałtykiem zawsze wiąże się z niższymi temperaturami i silnym, nieprzyjemnym wiatrem, warto zdecydować się na bardziej komfortowe miejsce pobytu, zapewniające wyżywienie i dodatkowe atrakcje. W tym sezonie bowiem klienci hoteli i ośrodków wczasowych spędzają znacznie więcej czasu w pokojach lub na terenie hotelu. Warto zatem wybrać miejsce o wyższym standardzie, zapewniające stuprocentowy komfort i całkowitą możliwość zrelaksowania się podczas urlopu, a także oferujące na przykład zabiegi spa, dostęp do strefy wellness czy inne rodzaje rozrywek. Dobrym wyborem będzie tu na przykład kompleks uzdrowiskowy West Baltic Resort, mający w swojej ofercie nie tylko noclegi w przytulnych pokojach o wysokim standardzie, lecz również liczne zabiegi spa oraz możliwość korzystania z basenu oraz kompleksu saun.

Jak wybrać ośrodek wypoczynkowy oferujący noclegi nad Morzem Bałtyckim w Świnoujściu?

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na nocleg w ośrodku wypoczynkowym w Świnoujściu nad Morzem Bałtyckim, powinniśmy rozważyć jeszcze kilka dodatkowych kwestii. Przede wszystkim, musimy sprawdzić, czy ośrodek lub hotel, który bierzemy pod uwagę, oferuje konkretne udogodnienia, które w naszym przypadku są koniecznością. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób niepełnosprawnych, które często potrzebują odpowiedniego przystosowania pomieszczeń do ich potrzeb. Powinniśmy także zwrócić uwagę, czy ośrodek serwuje posiłki, a jeżeli tak, czy jest możliwość dostosowania ich do naszej diety. Na ten aspekt uwagę powinni zwrócić nie tylko wegetarianie, weganie i osoby z różnymi alergiami pokarmowymi, lecz również cukrzycy i osoby na dietach odchudzających zaleconych przez lekarza prowadzącego. Hotele i ośrodki wypoczynkowe zazwyczaj są bowiem w stanie przygotować dla każdego klienta odpowiednią dietę, oczywiście przy wcześniejszym poinformowaniu o takiej potrzebie, na przykład podczas rezerwowania pokoju.

Jednym z miejsc w Świnoujściu, które spełnia oba te warunki, jest ośrodek West Baltic Resort. Jest on całkowicie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a ponadto znajduje się tuż przy zejściu na plażę, co stanowi ogromne ułatwienie dla osób z trudnościami przy poruszaniu się lub chodzeniu na dłuższe dystanse. Dzięki takiemu usytuowaniu hotelu zaraz po wyjściu z niego znajdujemy się bowiem w pięknej, malowniczej scenerii tuż nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Ośrodek West Baltic Resort zatrudnia także dietetyka, odpowiedzialnego za przygotowanie różnych rodzajów diet dla poszczególnych klientów, dzięki czemu żaden z gości nie będzie niezadowolony z oferowanego przez hotel wyżywienia.

Decydujesz się na nocleg w Świnoujściu? Poznaj najciekawsze atrakcje?

Podczas noclegu w Świnoujściu warto zwrócić uwagę na różnorodne zabytkowe budowle i inne atrakcje, które oferuje nam to miasto. Do najpopularniejszych zabytków należy oczywiście latarnia morska i dziewiętnastowieczne forty, czyli Fort Anioła, Fort Gerharda czy Fort Zachodni. Latarnia morska w Świnoujściu, wybudowana w połowie dziewiętnastego wieku, jest szczególnie warta uwagi. Mierzy ona bowiem 67,7 metrów wysokości i jest przy tym najwyższą latarnią na polskim wybrzeżu i jedną z najwyższych budowli tego typu na świecie. Budynek latarni, w wielu miejscach uszkodzony, przetrwał działania wojenne okresu II wojny światowej. Po generalnym remoncie przeprowadzonym w latach 1998-2000 został udostępniony zwiedzającym i stanowi obecnie jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Świnoujściu.

Noclegi i atrakcje w Świnoujściu – latarnia

Wchodzące w skład dziewiętnastowiecznego Fortu Świnoujście zachowane do dnia dzisiejszego forty Anioła, Gerharda i Zachodni są obecnie przede wszystkim placówkami muzealnymi. W Forcie Anioła poza przestrzenią muzealną organizuje się również koncerty, wieczory poezji oraz pokazy tradycyjnych walk rycerstwa średniowiecznego. Fort Gerharda, zwany również Fortem Wschodnim, od 2010 roku jest przede wszystkim siedzibą Muzeum Obrony Wybrzeża, w której zebrano około dwóch tysięcy pamiątek związanych z obronną przeszłością fortyfikacji miejskich. W Forcie Zachodnim możemy obejrzeć nie tylko eksponaty związane z historią twierdzy, czyli militaria i mundury z różnych okresów. Fort jest dziś również popularną atrakcją turystyczną ze względu na różnego rodzaju spektakle oraz czasowe wystawy tematyczne, które są w nim organizowane. Od 2004 roku można także zwiedzić większą część zachowanych do naszych czasów zabudowań fortu.

W okolicy możemy także podziwiać florystyczny rezerwat przyrody Karsiborskie Paprocie, którego głównym założeniem jest ochrona paproci z gatunku długosz królewski oraz wiciokrzewu pomorskiego oraz licznych występujących na tym terenie zagrożonych gatunków zwierząt. Natomiast w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka West Baltic Resort możemy podziwiać piękno przyrody parku krajobrazowego wyspy Uznam, którego większość znajduje się na terenie Niemiec. Kompleks uzdrowiskowy West Baltic Resort usytuowany jest bowiem tuż przy niemieckiej granicy, w otulinie tego właśnie parku krajobrazowego. Dzięki temu, decydując się na pobyt właśnie tutaj, możemy cieszyć się niesamowitym naturalnym otoczeniem oraz ciszą i spokojem, jakie daje nam bliskość nie tylko brzegu morza, ale także bogatej fauny i flory.

Nocleg w Świnoujściu z dzieckiem

Wybierasz się na wczasy nad morzem z dziećmi? Zobacz, dlaczego warto zarezerwować nocleg w Świnoujściu?

Świnoujście to idealne miejsce na nocleg podczas wczasów nad morzem z dziećmi. Po pierwsze dlatego, że znajdujące się tu kąpielisko należy do najbezpieczniejszych w Polsce. Plaża na wyspie Uznam jest nie tylko najszerszą nad Bałtykiem, ale posiada też certyfikat Błękitnej Flagi. Oznacza to, że kąpielisko jest bardzo dobrze zagospodarowane, zadbane i strzeżone przez grupę wykwalifikowanych ratowników wodnych. Wypoczynek z dziećmi na takiej plaży z pięknym, prawie białym piaskiem jest czystą przyjemnością! Jeżeli planujemy całodniowy pobyt nad brzegiem morza, warto pamiętać o zabraniu ze sobą napoi, zwłaszcza wody oraz małych przekąsek. Można zapakować do torby plażowej na przykład kanapki, owoce pokrojone na cząstki, słodkie wafelki czy chrupiące paluszki. W ten sposób zapobiegniemy sytuacji, w której będziemy musieli wracać z plaży wcześniej, niż zostało to zaplanowane, ponieważ przyjemny wypoczynek zakłóci burczenie w brzuchach.

Gdzie jeszcze warto się udać z dziećmi w Świnoujściu? Wczasy nad morzem to świetna okazja do spacerów na łonie natury. Zwłaszcza, że w Świnoujściu znajdują się liczne malownicze trasy na piesze wycieczki. Na szlakach zlokalizowane są wiaty, przy których można odpocząć, zatrzymać się na mały piknik lub dowiedzieć się nieco więcej o regionie ze specjalnych tablic informacyjnych. Możemy także udać się z dziećmi na jeden z atrakcyjnych placów zabaw w Świnoujściu. Jeden z nich znajduje się w Parku Zdrojowym przy ulicy Mieszka I. Na placu zabaw są między innymi drewniane konstrukcje do wspinaczki, tradycyjne huśtawki i domek ze zjeżdżalnią. Kolejny warty odwiedzenia plac jest położony w Parku Chopina. Wejście znajduje się przy skrzyżowaniu ulicy Chopina z ulicą Paderewskiego. Na tym placu zabaw dzieci mogą się bawić na przykład na ściance wspinaczkowej w kształcie dinozaura czy na specjalnie skonstruowanym dla nich statku. Co ciekawe, po zabawkach można malować kredą. Trzeci atrakcyjny plac zabaw w Świnoujściu znajdziemy przy ulicy Malczewskiego. Na jednym z dużych osiedli mieszkaniowych wybudowano znakomite miejsce przeznaczone do rodzinnej rozrywki. Oprócz lokomotywy z wagonikami, huśtawek, siatki do wspinaczki i karuzeli na tym placu zabaw znajdują się także zabawki dla niepełnosprawnych dzieci i urządzenia do ćwiczeń, czyli plenerowa siłownia.

Świnoujście to nie tylko noclegi przy plaży, zabytki do zwiedzania i atrakcje dla dzieci. Poznaj sportowe aktywności, jakie są dostępne w tym nadmorskim mieście

Nocleg przy plaży w Świnoujściu to doskonała opcja, kiedy wybieramy się na leniwe wczasy, które planujemy niemal w całości spędzić na terenie kąpieliska. Ośrodek zlokalizowany niedaleko brzegu to także doskonała baza wypadowa do zwiedzania Świnoujścia i spacerów z dziećmi. Innym pomysłem na wakacje w Świnoujściu jest nauka nowej aktywności sportowej. Znajdziemy tu szkoły oferujące lekcje kite- i windsurfingu dla dzieci i dorosłych. Wakacje nad morzem to idealna okazja na spróbowanie niedostępnych gdzie indziej sportów wodnych. Możemy podjąć naukę od zera lub, jeżeli mamy już podstawowe umiejętności, zapisać się na kurs dla bardziej zaawansowanych surferów. Wiele osób właśnie taki, aktywny wypoczynek lubi najbardziej. Jeżeli jednak preferujemy inne, nieco spokojniejsze formy rozrywki wodnej, warto zdecydować się na wypożyczenie rowerka wodnego, łódki lub kajaka. W Świnoujściu można bowiem pływać nie tylko po morzu, ale także z nurtem rzeki Świny.

Wspominaliśmy już o malowniczych trasach spacerowych w Świnoujściu. Warto wiedzieć, że są tu także szlaki przeznaczone na wycieczki rowerowe. Zwiedzanie nadmorskich okolic z perspektywy siodełka dla wielu urlopowiczów jest prawdziwą przyjemnością, która łączy relaks z aktywnością fizyczną. W Świnoujściu panują doskonałe warunki do turystyki rowerowej, warto więc skusić się choćby na jedną, krótką wycieczkę. W lewobrzeżnej części miasta jest około dwadzieścia kilometrów ścieżek, a w prawobrzeżnej - ponad sto. Dobrym pomysłem może się okazać wybranie takiej drogi, która łączy kilka najważniejszych punktów na mapie Świnoujścia - śródmieście, dzielnicę nadmorską, port oraz przejścia graniczne do niemieckich miast Ahlbeck i Garz. Ważne jest to, że brak własnego sprzętu nie przeszkodzi nam w zwiedzaniu Świnoujścia na rowerze. W mieście znajdują się bowiem profesjonalne wypożyczalnie, które w swojej ofercie mają pojazdy nie tylko dla dorosłych, ale także dla dzieci.

Świnoujście jest także świetnym miejscem dla miłośników nordic walking. W niemieckiej części wyspy Uznam, na której leży miasto wyznaczono nawet kilka szlaków przeznaczonych specjalnie do uprawiania tej dyscypliny. Jedną z tras można maszerować plażą w kierunku Świnoujścia. Warto wiedzieć, że w mieście funkcjonuje klub, który organizuje liczne wycieczki nordic walking zarówno po niemieckiej, jak i polskiej stronie wyspy Uznam. Jeżeli więc lepiej czujemy się, spacerując w grupie, warto dołączyć do organizowanej przez klub wycieczki. Dobrze zorganizowana trasa i niezapomniane widoki gwarantowane!

Fani wędkarstwa również znajdą coś dla siebie podczas noclegu w Świnoujściu. W okalających miasto wodach pływają liczne gatunki ryb słodkowodnych, morskich i wędrownych. Można tu złapać między innymi sandacze, węgorze, liny, szczupaki, płotki, okonie i leszcze. Na ryby najlepiej udać się do jednej ze stanic wędkarskich na wyspie Karsibór. Latem można wziąć udział w rejsach na połowy morskie po wodach Zatoki Pomorskiej. Jeżeli preferujemy wędkowanie z plaży, warto wiedzieć, że jest to możliwe tylko w najcieplejszej porze roku.

Wybierz nocleg w Świnoujściu

Czy ośrodki wypoczynkowe oferujące noclegi w Świnoujściu mają w swoich ofertach także zabiegi spa?

Wiele ośrodków wypoczynkowych, oferujących noclegi w Świnoujściu, proponuje swoim klientom także zabiegi spa, dodatkowo płatne lub wliczone w cenę pobytu. Są one wspaniałą alternatywą dla osób, które przyjeżdżają nad morze zimą lub w czasie niezbyt słonecznego lata, kiedy nie mamy możliwości wielogodzinnego korzystania z plaży i kąpieli w morzu. Stanowią one także dobre rozwiązanie jeżeli borykamy się z różnego rodzaju schorzeniami i problemami zdrowotnymi, które można rozwiązać przy pomocy zabiegów tego typu. Większość zabiegów pielęgnacyjnych na twarz pomaga bowiem w leczeniu wszelkiego rodzaju problemów z cerą, od trądziku przez cerę zbyt przesuszoną aż po likwidację oznak starzenia się skóry. Masaże relaksacyjne przyspieszają natomiast regenerację zmęczonych ćwiczeniami mięśni oraz likwidują napięcie spowodowane ciągłym stresem. Mogą również pomagać w leczeniu bólu związanego z wadami postawy i likwidować różnego rodzaju dolegliwości niespowodowane urazem ani stanem zapalnym, lecz pojawiające się na tle nerwowym.

Noclegi w Świnoujściu ze spa

Wśród najczęściej spotykanych w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych zabiegów spa znajdziemy różnego rodzaju masaże relaksacyjne, wzmacniające sesje w grocie solnej lub saunie czy też kąpiele borowinowe lub popularne kąpiele w jacuzzi. Często możemy także skorzystać z tradycyjnych usług pielęgnacyjnych, takich jak manicure, pedicure czy depilacja woskiem oraz regulacja brwi. W ofercie kompleksu uzdrowiskowego West Baltic Resort poza tymi klasycznymi propozycjami znajdziemy również zabiegi dostosowane do każdego typu cery. We współpracy z firmą Klapp Cosmetics ośrodek West Baltic Resort oferuje swoim klientom między innymi liftingujące zabiegi mezoterapii igłowej, zabiegi normalizujące przeznaczone do cery tłustej i mieszanej oraz specjalne zabiegi do cery wrażliwej. Ponadto z menu spa kompleksu West Baltic Resort możemy wybierać także zabiegi dostosowane do potrzeb mężczyzn czy peelingi oraz kuracje przeznaczone do pielęgnacji całego ciała. Obok klasycznych masaży relaksacyjnych możemy tu również wypróbować ujędrniające i rewitalizujące masaże twarzy oraz masaże ciała z użyciem gorących kamieni czy ciepłej czekolady. W ofercie znajduje się też autorski masaż miotełkami bambusowymi oraz masaże z serii Sung Rei, inspirowane balijską medycyną naturalną i jej rytuałami.

Czy znajdziemy w Świnoujściu nocleg z basenem i wyżywieniem w cenie pobytu?

Jak najbardziej, wiele ośrodków wypoczynkowych w Świnoujściu oferuje swoim klientom w ramach noclegu wyżywienie i możliwość korzystania z basenu w cenie pobytu lub za niewielką dopłatą. Są to udogodnienia, które również przydają się w sezonie jesienno-zimowym, kiedy pogoda nie zawsze sprzyja spacerom w poszukiwaniu odpowiedniej restauracji czy baru i absolutnie nigdy nie sprzyja kąpielom w morzu. Jeżeli nie należymy do stowarzyszenia morsów, alternatywą będzie dla nas basen hotelowy z lekko podgrzewaną wodą, w której będziemy mogli zrelaksować się i popływać.

W przypadku wyżywienia, jak już wspomnieliśmy, często istnieje możliwość wyboru odpowiadającej nam diety. Dzięki temu nie musimy szukać restauracji, która ma w swojej ofercie akurat dania wegetariańskie, bezglutenowe czy niskokaloryczne. Wszystkie te opcje zapewni nam pomoc restauracyjnego dietetyka, a my będziemy mogli cieszyć się przepysznymi posiłkami bez wychodzenia z ośrodka na deszcz czy mróz. W przypadku ośrodka West Baltic Resort mamy również gwarancję, że poza daniami przygotowanymi specjalnie na potrzeby naszej diety będziemy mogli podczas śniadań i kolacji sami wybrać, na co mamy ochotę. Są one bowiem serwowane w formie stołu szwedzkiego z ciepłymi daniami.

Gdzie znajdziemy najlepsze wolne noclegi w Świnoujściu? Poznaj bliżej ośrodek wypoczynkowy West Baltic Resort

Za wolnymi noclegami w Świnoujściu warto zacząć się rozglądać nieco wcześniej przed planowanym urlopem. To nadmorskie miasto jest doskonałe na wczasy dla każdego, ale oprócz oczywistych uroków okolicy ważne jest także miejsce, w którym zarezerwujemy nocleg. Świetną ofertę dla urlopowiczów ma West Baltic Resort. Kim są goście tego eleganckiego ośrodka wypoczynkowego? Ponieważ znajduje się w nim strefa spa oraz wellness bardzo często wolne pokoje rezerwują tu pary, które postanowiły wybrać się na wspólny relaks i chcą odpocząć we dwoje od stresów dnia codziennego. West Baltic Resort jest wręcz wymarzonym miejscem na romantyczne, długie wakacje lub krótki wypad na weekend. Dzięki niedalekiej odległości od morza, ośrodek jest świetną bazą wypadową na klimatyczne spacery po plaży o zachodzie słońca czy przechadzki o poranku, kiedy jeszcze nie ma na kąpielisku wielu plażowiczów.

Do West Baltic Resort często przyjeżdżają też rodziny z dziećmi, między innymi dzięki atrakcyjnej ofercie wynajmu noclegów dla najmłodszych wczasowiczów. Bezpieczna, ładna plaża w pobliżu ośrodka, serwowanie zdrowych posiłków i miła atmosfera sprzyjają rodzinnym wakacjom nad morzem. To, że w ośrodku znajduje się basen, jest cennym udogodnieniem, zwłaszcza w przypadku deszczowej pogody, kiedy nie można wybrać się z dziećmi na plażę. Również rodzice z niemowlakami poczują się w ośrodku komfortowo, ponieważ istnieje możliwość wstawienia do pokoju łóżeczka dziecięcego.

Ośrodek wypoczynkowy West Baltic Resort to także wspaniałe miejsce dla seniorów. Wspomnieliśmy już, że miejsce jest przystosowane do potrzeb osób mających problemy z poruszaniem się. West Baltic Resort zapewni dogodne warunki gościom w każdym wieku. Lokalizacja w przepięknej, spokojnej okolicy z pewnością będzie zaletą dla osób starszych. Seniorom polecane są zwłaszcza pokoje z tarasem, na którym mogą odpoczywać przy popołudniowej kawie, obserwując falujące morze lub czytając książkę.

Wolne pokoje w West Baltic Resort cieszą się także zainteresowaniem osób preferujących wczasy w pojedynkę. Wnętrza przeznaczone dla jednego gościa posiadają równie wysoki standard co pokoje dla większej liczby osób. W przeciwieństwie do niektórych nadmorskich hosteli czy kwater prywatnych w West Baltic Resort pokoje jednoosobowe są komfortowe i eleganckie. Swobodnie można w nich spędzać czas wolny, pracować i wypoczywać. W ośrodku West Baltic Resort często przebywają także goście będący na wyjazdach służbowych czy konferencjach. Pracodawcy chętnie organizują tego typu spotkania biznesowe właśnie nad Morzem Bałtyckim, ponieważ piękna okolica i elegancki wystrój ośrodka West Baltic Resort sprzyjają nie tylko miłemu wypoczynkowi, ale także owocnym rozmowom i twórczej, efektywnej pracy.

Zobacz, na jakie udogodnienia możesz liczyć, decydując się na nocleg w ośrodku wypoczynkowym West Baltic Resort w Świnoujściu

Bliskość morza to tylko jedna z zalet noclegu w West Baltic Resort w Świnoujściu. Znajdujące się w tym ośrodku wypoczynkowym pokoje i apartamenty spodobają się nawet najbardziej wymagającym gościom. W West Baltic Resort dobrze poczują się zarówno rodziny z dziećmi, pary, grupy przyjaciół, jak i osoby podróżujące w pojedynkę. W ofercie ośrodka znajdują się przytulne pokoje jednoosobowe i wygodne dwuosobowe z możliwością dostawki dla trzeciej osoby. Nie brakuje również przestronnego apartamentu na specjalne okazje oraz wyjątkowego pokoju superior o podwyższonym standardzie. Wszystkie wnętrza są klimatyzowane, co znacznie podnosi komfort pobytu, zwłaszcza podczas upalnego lata.

Pokoje w West Baltic Resort utrzymane są w jasnej, ciepłej kolorystyce. Dzięki pięknym meblom i ciekawym dekoracjom tworzą gustowne, eleganckie wnętrza, które nadają się zarówno do owocnego odpoczynku, jak i do spokojnej pracy. Goście, jeżeli zajdzie taka konieczność, mogą wykonywać swoje obowiązki służbowe przy wygodnych biurkach ustawionych tuż przy gniazdkach elektrycznych. Osoby przebywające w West Baltic Resort mogą także połączyć się z darmową, bezprzewodową siecią internetową Wi-Fi. Wszystkie pokoje wyposażone są w nowoczesne telewizory, które mogą urozmaicić popołudniowy lub poobiedni relaks czy wieczorną rozrywkę. Dodatkowe udogodnienie stanowią osobne, funkcjonalne łazienki z kabinami prysznicowymi. Do dyspozycji gości ośrodka są także suszarki do włosów i czyste ręczniki.

Zdecyduj się na nocleg w Świnoujściu

Noclegi w kompleksie uzdrowiskowym West Baltic Resort w Świnoujściu – ceny i dodatkowe udogodnienia

Wybierając nocleg w kompleksie uzdrowiskowym West Baltic Resort w Świnoujściu, mamy zapewnione o wiele więcej niż tylko wynajęcie pokoju na wybrany okres. Za wynajęcie pokoju dwuosobowego na jedną noc zapłacimy, w zależności od wybranej przez nas daty pobytu, od 330 do 550 złotych. W tej cenie zyskujemy jednak oczywiście nie tylko darmowy dostęp do internetu bezprzewodowego. Możemy również korzystać ze strefy spa oraz zdecydować się na wykupienie dodatkowych wymienionych już przez nas licznych zabiegów upiększających, relaksujących czy odmładzających.W cenie noclegu zawarta jest również możliwość korzystania ze strefy wellness, składającej się z hotelowego basenu, całorocznego zewnętrznego jacuzzi oraz zespołu saun. Goście kompleksu udrowiskowego West Baltic Resort w Świnoujściu mogą korzystać z sauny suchej, parowej oraz IR, czyli sauny na podczerwień, a także z mis do ogrzewania stóp przed i po saunie. Każdy klient może również skorzystać z popularnego zabiegu z zakresu hydroterapii, czyli tak zwanej Ścieżki Kneippa. Jest to zabieg wspomagający, stosowany przy zaburzeniach krążenia, bólach głowy i migrenach, a także poprawiający przemianę materii i wzmacniający odporność. Ośrodek West Baltic Resort ma także w swojej ofercie jeden częściowy masaż relaksacyjny dla każdego klienta na każdy tydzień pobytu, a także wliczony w cenę przy pobytach minimum tygodniowych bufet kolacyjny. Przy niewielkiej dopłacie każdy z gości może również skorzystać z bufetu obiadowego.

Dodatkową opcją oferowaną przez ośrodek West Baltic Resort we współpracy z Baltic Hills Golf jest tygodniowy turnus Full Swing dla dwojga. W zależności od wybranego przez nas terminu pobytu, w cenie od 4350 do 5750 złotych otrzymujemy standardowy dwuosobowy pokój na siedem noclegów. Dodatkowo w cenie zawarty są cztery całodniowe dostępy dla obojga gości na osiemnastodołkowe pole w obrębie pól golfowych Baltic Hills Usedom, znajdującym się w odległości 8 kilometrów od obiektu oraz bezpłatny transfer na pole i z pola golfowego. W razie, gdyby nasz partner lub partnerka nie byli zbyt zainteresowani golfem, ich wstęp na pole golfowe może zostać wymieniony na pakiet Spa, składający się z peelingu morskiego, masażu gorącymi kamieniami, kąpieli piwnej lub borowinowej, manicure i balijskiego masażu ciała Sung Rei. Tak jak w przypadku tradycyjnego pobytu siedmiodniowego, każdy z gości ma również zapewnione śniadanie i kolację w formie bufetu szwedzkiego z ciepłymi daniami oraz bezpłatne korzystanie ze strefy Wellness.

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Nasze obiekty


Aparthotel Baltic Spa
Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
West Baltic Spa Resort

West Baltic Resort

Stefana Żeromskiego 22
72-600 Świnoujście

Tel. 0048 91 888 90 02
Tel. / Fax 0048 91 322 10 23
e-mail: info@westbaltic-resort.pl

Realizacja: blauge

Aparthotel Baltic SpaHotel MariSolFeniks ApartamentyRóża WiatrówApartament PegazLast minute Swinemuende