Blog

Noclegi w Świnoujściu – jaki pokój lub apartament nad morzem wybrać, jadąc na wczasy?

Noclegi w Świnoujściu

Noclegi w Świnoujściu, czyli w najbardziej wysuniętym na północny-wschód mieście Polski, są bardzo często wybierane przez osoby chcące spędzić urlop nad Bałtykiem. W reakcji na zapotrzebowanie powstało tu więc wiele ośrodków wypoczynkowych i hoteli, często oferujących wyżywienie i dodatkowe udogodnienia w postaci zabiegów spa czy możliwości korzystania ze stref Wellness, składających się z kompleksu saun czy basenu. Na co powinniśmy zwrócić największą uwagę przy wyborze ośrodka wypoczynkowego w Świnoujściu i jakie atrakcje warto zobaczyć w samym mieście?

Spis treści:
Historia Świnoujścia
Apartamenty i pokoje gościnne w Świnoujściu
Jak wybrać ośrodek wypoczynkowy?
Atrakcje Świnoujścia
Ośrodek wypoczynkowy z zabiegami spa
Nocleg z basenem i wyżywieniem
West Baltic Resort

Historia Świnoujścia, czyli zanim powstały ośrodki wypoczynkowe oferujące noclegi i wczasy

Świnoujście nie zawsze było kurortem oferującym noclegi i atrakcje turystyczne. Co prawda w niecałe sześćdziesiąt lat po uzyskaniu praw miejskich w 1765 roku, miasto oficjalnie stało się kurortem, a pod koniec dziewiętnastego wieku, po odkryciu źródeł solanki i borowiny, uznano je za uzdrowisko. Jednak przez kilkanaście lat po zakończeniu II wojny światowej aż do 1957 roku, część uzdrowiskowa miasta była zajęta przez stacjonujących tam żołnierzy radzieckich. Dopiero dwa lata później powstało Państwowe Przedsiębiorstwo Uzdrowisko Świnoujście. Jednak aż do upadku komunizmu w Polsce w porcie miejskim znajdowała się baza radzieckich okrętów wojennych.

Historia Świnoujścia zanim pojawiły się oferty noclegów

Miasto odzyskało swój całkowicie uzdrowiskowy charakter dopiero z początkiem lat dziewięćdziesiątych, kiedy wspomniane wcześniej państwowe przedsiębiorstwo przekształciło się w spółkę akcyjną, a wojska radzieckie na dobre zniknęły z krajobrazu Świnoujścia. Obecnie uzdrowisko słynie wciąż z odkrytych w dziewiętnastym wieku źródeł wody leczniczej i borowiny, a ze względu na lokalizację tuż nad brzegiem Morza Bałtyckiego, w otoczeniu parków krajobrazowych i rezerwatów przyrody stało się jednym z chętniej wybieranych przez turystów nadmorskich kurortów.

Czy wybrać nocleg w Świnoujściu w apartamencie, pokoju gościnnym czy może po prostu wynająć kwaterę nad morzem?

To, czy na nasze miejsce noclegu w Świnoujściu wybierzemy apartament, pokój czy po prostu kwaterę zapewniającą noclegi nad morzem zależy przede wszystkim od poziomu luksusu, na jaki chcemy się zdecydować, aby zapewnić sobie idealne warunki do wypoczynku podczas letnich wakacji czy zimowego urlopu. Jeżeli zamierzamy większość dnia spędzić na zwiedzaniu okolicy pieszo czy rowerem, stołować się w lokalnych barach i restauracjach i wracać do pokoju tylko na noc, możemy oczywiście z powodzeniem wybrać pokój gościnny czy kwaterę u prywatnego właściciela. Charakteryzują się one co prawda często dość niskimi cenami, nie zapewnią nam jednak żadnych dodatkowych udogodnień. Nie powinniśmy też oczekiwać po nich zbyt wysokiego standardu.

Jeżeli jednak zależy nam właśnie na wysokim standardzie miejsca, w którym się zatrzymamy, warto rozważyć wynajem pokoju lub apartamentu w hotelu lub dobrym ośrodku wczasowym. Zwłaszcza, gdy wybieramy się nad morze w okresie jesienno-zimowym, który nad Bałtykiem zawsze wiąże się z niższymi temperaturami i silnym, nieprzyjemnym wiatrem, warto zdecydować się na bardziej komfortowe miejsce pobytu, zapewniające wyżywienie i dodatkowe atrakcje. W tym sezonie bowiem klienci hoteli i ośrodków wczasowych spędzają znacznie więcej czasu w pokojach lub na terenie hotelu. Warto zatem wybrać miejsce o wyższym standardzie, zapewniające stuprocentowy komfort i całkowitą możliwość zrelaksowania się podczas urlopu, a także oferujące na przykład zabiegi spa, dostęp do strefy wellness czy inne rodzaje rozrywek. Dobrym wyborem będzie tu na przykład kompleks uzdrowiskowy West Baltic Resort, mający w swojej ofercie nie tylko noclegi w przytulnych pokojach o wysokim standardzie, lecz również liczne zabiegi spa oraz możliwość korzystania z basenu oraz kompleksu saun.

Jak wybrać ośrodek wypoczynkowy oferujący noclegi nad Morzem Bałtyckim w Świnoujściu?

Jeżeli już zdecydowaliśmy się na nocleg w ośrodku wypoczynkowym w Świnoujściu nad Morzem Bałtyckim, powinniśmy rozważyć jeszcze kilka dodatkowych kwestii. Przede wszystkim, musimy sprawdzić, czy ośrodek lub hotel, który bierzemy pod uwagę, oferuje konkretne udogodnienia, które w naszym przypadku są koniecznością. Jest to szczególnie ważne w przypadku osób niepełnosprawnych, które często potrzebują odpowiedniego przystosowania pomieszczeń do ich potrzeb. Powinniśmy także zwrócić uwagę, czy ośrodek serwuje posiłki, a jeżeli tak, czy jest możliwość dostosowania ich do naszej diety. Na ten aspekt uwagę powinni zwrócić nie tylko wegetarianie, weganie i osoby z różnymi alergiami pokarmowymi, lecz również cukrzycy i osoby na dietach odchudzających zaleconych przez lekarza prowadzącego. Hotele i ośrodki wypoczynkowe zazwyczaj są bowiem w stanie przygotować dla każdego klienta odpowiednią dietę, oczywiście przy wcześniejszym poinformowaniu o takiej potrzebie, na przykład podczas rezerwowania pokoju.

Jednym z miejsc w Świnoujściu, które spełnia oba te warunki, jest ośrodek West Baltic Resort. Jest on całkowicie przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, a ponadto znajduje się tuż przy zejściu na plażę, co stanowi ogromne ułatwienie dla osób z trudnościami przy poruszaniu się lub chodzeniu na dłuższe dystanse. Dzięki takiemu usytuowaniu hotelu zaraz po wyjściu z niego znajdujemy się bowiem w pięknej, malowniczej scenerii tuż nad brzegiem Morza Bałtyckiego. Ośrodek West Baltic Resort zatrudnia także dietetyka, odpowiedzialnego za przygotowanie różnych rodzajów diet dla poszczególnych klientów, dzięki czemu żaden z gości nie będzie niezadowolony z oferowanego przez hotel wyżywienia.

Decydujesz się na nocleg w Świnoujściu? Poznaj najciekawsze atrakcje?

Podczas noclegu w Świnoujściu warto zwrócić uwagę na różnorodne zabytkowe budowle i inne atrakcje, które oferuje nam to miasto. Do najpopularniejszych zabytków należy oczywiście latarnia morska i dziewiętnastowieczne forty, czyli Fort Anioła, Fort Gerharda czy Fort Zachodni. Latarnia morska w Świnoujściu, wybudowana w połowie dziewiętnastego wieku, jest szczególnie warta uwagi. Mierzy ona bowiem 67,7 metrów wysokości i jest przy tym najwyższą latarnią na polskim wybrzeżu i jedną z najwyższych budowli tego typu na świecie. Budynek latarni, w wielu miejscach uszkodzony, przetrwał działania wojenne okresu II wojny światowej. Po generalnym remoncie przeprowadzonym w latach 1998-2000 został udostępniony zwiedzającym i stanowi obecnie jedną z najczęściej odwiedzanych atrakcji w Świnoujściu.

Noclegi i atrakcje w Świnoujściu – latarnia

Wchodzące w skład dziewiętnastowiecznego Fortu Świnoujście zachowane do dnia dzisiejszego forty Anioła, Gerharda i Zachodni są obecnie przede wszystkim placówkami muzealnymi. W Forcie Anioła poza przestrzenią muzealną organizuje się również koncerty, wieczory poezji oraz pokazy tradycyjnych walk rycerstwa średniowiecznego. Fort Gerharda, zwany również Fortem Wschodnim, od 2010 roku jest przede wszystkim siedzibą Muzeum Obrony Wybrzeża, w której zebrano około dwóch tysięcy pamiątek związanych z obronną przeszłością fortyfikacji miejskich. W Forcie Zachodnim możemy obejrzeć nie tylko eksponaty związane z historią twierdzy, czyli militaria i mundury z różnych okresów. Fort jest dziś również popularną atrakcją turystyczną ze względu na różnego rodzaju spektakle oraz czasowe wystawy tematyczne, które są w nim organizowane. Od 2004 roku można także zwiedzić większą część zachowanych do naszych czasów zabudowań fortu.

W okolicy możemy także podziwiać florystyczny rezerwat przyrody Karsiborskie Paprocie, którego głównym założeniem jest ochrona paproci z gatunku długosz królewski oraz wiciokrzewu pomorskiego oraz licznych występujących na tym terenie zagrożonych gatunków zwierząt. Natomiast w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka West Baltic Resort możemy podziwiać piękno przyrody parku krajobrazowego wyspy Uznam, którego większość znajduje się na terenie Niemiec. Kompleks uzdrowiskowy West Baltic Resort usytuowany jest bowiem tuż przy niemieckiej granicy, w otulinie tego właśnie parku krajobrazowego. Dzięki temu, decydując się na pobyt właśnie tutaj, możemy cieszyć się niesamowitym naturalnym otoczeniem oraz ciszą i spokojem, jakie daje nam bliskość nie tylko brzegu morza, ale także bogatej fauny i flory.

Czy ośrodki wypoczynkowe oferujące noclegi w Świnoujściu mają w swoich ofertach także zabiegi spa?

Wiele ośrodków wypoczynkowych, oferujących noclegi w Świnoujściu, proponuje swoim klientom także zabiegi spa, dodatkowo płatne lub wliczone w cenę pobytu. Są one wspaniałą alternatywą dla osób, które przyjeżdżają nad morze zimą lub w czasie niezbyt słonecznego lata, kiedy nie mamy możliwości wielogodzinnego korzystania z plaży i kąpieli w morzu. Stanowią one także dobre rozwiązanie jeżeli borykamy się z różnego rodzaju schorzeniami i problemami zdrowotnymi, które można rozwiązać przy pomocy zabiegów tego typu. Większość zabiegów pielęgnacyjnych na twarz pomaga bowiem w leczeniu wszelkiego rodzaju problemów z cerą, od trądziku przez cerę zbyt przesuszoną aż po likwidację oznak starzenia się skóry. Masaże relaksacyjne przyspieszają natomiast regenerację zmęczonych ćwiczeniami mięśni oraz likwidują napięcie spowodowane ciągłym stresem. Mogą również pomagać w leczeniu bólu związanego z wadami postawy i likwidować różnego rodzaju dolegliwości niespowodowane urazem ani stanem zapalnym, lecz pojawiające się na tle nerwowym.

Noclegi w Świnoujściu ze spa

Wśród najczęściej spotykanych w hotelach i ośrodkach wypoczynkowych zabiegów spa znajdziemy różnego rodzaju masaże relaksacyjne, wzmacniające sesje w grocie solnej lub saunie czy też kąpiele borowinowe lub popularne kąpiele w jacuzzi. Często możemy także skorzystać z tradycyjnych usług pielęgnacyjnych, takich jak manicure, pedicure czy depilacja woskiem oraz regulacja brwi. W ofercie kompleksu uzdrowiskowego West Baltic Resort poza tymi klasycznymi propozycjami znajdziemy również zabiegi dostosowane do każdego typu cery. We współpracy z firmą Klapp Cosmetics ośrodek West Baltic Resort oferuje swoim klientom między innymi liftingujące zabiegi mezoterapii igłowej, zabiegi normalizujące przeznaczone do cery tłustej i mieszanej oraz specjalne zabiegi do cery wrażliwej. Ponadto z menu spa kompleksu West Baltic Resort możemy wybierać także zabiegi dostosowane do potrzeb mężczyzn czy peelingi oraz kuracje przeznaczone do pielęgnacji całego ciała. Obok klasycznych masaży relaksacyjnych możemy tu również wypróbować ujędrniające i rewitalizujące masaże twarzy oraz masaże ciała z użyciem gorących kamieni czy ciepłej czekolady. W ofercie znajduje się też autorski masaż miotełkami bambusowymi oraz masaże z serii Sung Rei, inspirowane balijską medycyną naturalną i jej rytuałami.

Czy znajdziemy w Świnoujściu nocleg z basenem i wyżywieniem w cenie pobytu?

Jak najbardziej, wiele ośrodków wypoczynkowych w Świnoujściu oferuje swoim klientom w ramach noclegu wyżywienie i możliwość korzystania z basenu w cenie pobytu lub za niewielką dopłatą. Są to udogodnienia, które również przydają się w sezonie jesienno-zimowym, kiedy pogoda nie zawsze sprzyja spacerom w poszukiwaniu odpowiedniej restauracji czy baru i absolutnie nigdy nie sprzyja kąpielom w morzu. Jeżeli nie należymy do stowarzyszenia morsów, alternatywą będzie dla nas basen hotelowy z lekko podgrzewaną wodą, w której będziemy mogli zrelaksować się i popływać.

W przypadku wyżywienia, jak już wspomnieliśmy, często istnieje możliwość wyboru odpowiadającej nam diety. Dzięki temu nie musimy szukać restauracji, która ma w swojej ofercie akurat dania wegetariańskie, bezglutenowe czy niskokaloryczne. Wszystkie te opcje zapewni nam pomoc restauracyjnego dietetyka, a my będziemy mogli cieszyć się przepysznymi posiłkami bez wychodzenia z ośrodka na deszcz czy mróz. W przypadku ośrodka West Baltic Resort mamy również gwarancję, że poza daniami przygotowanymi specjalnie na potrzeby naszej diety będziemy mogli podczas śniadań i kolacji sami wybrać, na co mamy ochotę. Są one bowiem serwowane w formie stołu szwedzkiego z ciepłymi daniami.

Noclegi w kompleksie uzdrowiskowym West Baltic Resort w Świnoujściu – ceny i dodatkowe udogodnienia

Wybierając nocleg w kompleksie uzdrowiskowym West Baltic Resort w Świnoujściu, mamy zapewnione o wiele więcej niż tylko wynajęcie pokoju na wybrany okres. Za wynajęcie pokoju dwuosobowego na jedną noc zapłacimy, w zależności od wybranej przez nas daty pobytu, od 330 do 550 złotych. W tej cenie zyskujemy jednak oczywiście nie tylko darmowy dostęp do internetu bezprzewodowego. Możemy również korzystać ze strefy spa oraz zdecydować się na wykupienie dodatkowych wymienionych już przez nas licznych zabiegów upiększających, relaksujących czy odmładzających.W cenie noclegu zawarta jest również możliwość korzystania ze strefy wellness, składającej się z hotelowego basenu, całorocznego zewnętrznego jacuzzi oraz zespołu saun. Goście kompleksu udrowiskowego West Baltic Resort w Świnoujściu mogą korzystać z sauny suchej, parowej oraz IR, czyli sauny na podczerwień, a także z mis do ogrzewania stóp przed i po saunie. Każdy klient może również skorzystać z popularnego zabiegu z zakresu hydroterapii, czyli tak zwanej Ścieżki Kneippa. Jest to zabieg wspomagający, stosowany przy zaburzeniach krążenia, bólach głowy i migrenach, a także poprawiający przemianę materii i wzmacniający odporność. Ośrodek West Baltic Resort ma także w swojej ofercie jeden częściowy masaż relaksacyjny dla każdego klienta na każdy tydzień pobytu, a także wliczony w cenę przy pobytach minimum tygodniowych bufet kolacyjny. Przy niewielkiej dopłacie każdy z gości może również skorzystać z bufetu obiadowego.

Dodatkową opcją oferowaną przez ośrodek West Baltic Resort we współpracy z Baltic Hills Golf jest tygodniowy turnus Full Swing dla dwojga. W zależności od wybranego przez nas terminu pobytu, w cenie od 4350 do 5750 złotych otrzymujemy standardowy dwuosobowy pokój na siedem noclegów. Dodatkowo w cenie zawarty są cztery całodniowe dostępy dla obojga gości na osiemnastodołkowe pole w obrębie pól golfowych Baltic Hills Usedom, znajdującym się w odległości 8 kilometrów od obiektu oraz bezpłatny transfer na pole i z pola golfowego. W razie, gdyby nasz partner lub partnerka nie byli zbyt zainteresowani golfem, ich wstęp na pole golfowe może zostać wymieniony na pakiet Spa, składający się z peelingu morskiego, masażu gorącymi kamieniami, kąpieli piwnej lub borowinowej, manicure i balijskiego masażu ciała Sung Rei. Tak jak w przypadku tradycyjnego pobytu siedmiodniowego, każdy z gości ma również zapewnione śniadanie i kolację w formie bufetu szwedzkiego z ciepłymi daniami oraz bezpłatne korzystanie ze strefy Wellness.

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Nasze obiekty


Aparthotel Baltic Spa
Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
West Baltic Spa Resort

West Baltic Resort

Stefana Żeromskiego 22
72-600 Świnoujście

Tel. 0048 91 888 90 02
Tel. / Fax 0048 91 322 10 23
e-mail: info@westbaltic-resort.pl

Realizacja: blauge

Aparthotel Baltic SpaHotel MariSolFeniks ApartamentyRóża WiatrówApartament PegazLast minute Swinemuende