Blog

Apartamenty nad morzem – jak wybrać najlepszy apartament i gdzie szukać ofert wynajmu apartamentów z basenem i widokiem na morze?

Apartamenty nad morzem są ostatnio coraz popularniejszą alternatywą dla wynajmowanych jeszcze niedawno przez większość klientów nadmorskich ośrodków i hoteli pokoi lub kwater noclegowych. Wzrost ich popularności łączy się z częstym zapewnianiem przez ośrodki najwyższej klasy standardu apartamentów w stosunkowo niskich i dostępnych dla znacznej części klientów cenach. Ponadto większość hoteli i ośrodków wypoczynkowych oferuje nam dziś nie tylko pobyt w apartamencie nad morzem, lecz także liczne dodatkowe usługi i atrakcje, takie jak możliwość korzystania z basenów, spa czy specjalnie dla nas dobranej diety. Na co powinniśmy koniecznie zwrócić uwagę podczas wybierania apartamentu, aby jak najlepiej wykorzystać nasz pobyt nad morzem?

Apartamenty nad morzem

Spis treści:
Najlepsze apartamenty nad morzem
Apartament z basenem czy z widokiem na morze?
Komfortowe i tanie apartamenty
Ceny apartamentów nad morzem
Rezerwacja apartamentów online

Na co zwrócić uwagę podczas poszukiwań najlepszych apartamentów nad polskim morzem?

Podczas poszukiwań najlepiej spełniającego nasze oczekiwania apartamentu nad polskim morzem musimy zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą okazać się bardzo istotne i zadecydować o tym, czy pobyt uznamy za udany. Należą do nich przede wszystkim kwestie takie jak lokalizacja ośrodka wypoczynkowego na mapie nie tylko całego wybrzeża, lecz również miasta, a także jego standard i pojawiające się w Internecie opinie. Powinniśmy także zwrócić uwagę na możliwość skorzystania z dodatkowych usług z zakresu wellness lub spa oraz dostępność opcji pełnego lub częściowego wyżywienia. Jeżeli wymagamy tego typu udogodnień, musimy także koniecznie wziąć pod uwagę stopień przystosowania rozważanego przez nas ośrodka do potrzeb osób niepełnosprawnych lub poruszających się na wózkach oraz sprawdzić możliwość dobrania odpowiedniej diety.

Lokalizacja

Podczas wyboru apartamentu rozważmy najpierw lokalizację ośrodka, w którym się on znajduje. Jeżeli zależy nam na wakacjach na łonie natury, powinniśmy bowiem unikać hoteli czy ośrodków zlokalizowanych w centrach dużych i średnich miast. Nie chcąc jednak oddalać się zbytnio od głównych ulic i deptaków miejskich, wielu klientów decyduje się na pobyt w apartamentach znajdujących się tuż przy plażach. Wiąże się to bowiem zwykle z naturalnym otoczeniem sosnowego lasu, który porasta większą część polskiego wybrzeża. Jednocześnie nieduża odległość od morza jest istotna zwłaszcza podczas letnich wakacji, kiedy dla większości osób decydujących się na urlop nad morzem główną atrakcję stanowi plażowanie.

Kiedy uda nam się już wybrać kilka ośrodków i hoteli oferujących apartamenty nad morzem w optymalnej odległości od centrum miasta, a jednocześnie znajdujące się w naturalnym otoczeniu i bezpośrednim sąsiedztwie plaży, decydującym czynnikiem powinna być jakość plaży. Do najbardziej wymiernych i obiektywnych sposobów, aby przekonać się, czy jest to plaża, przy której chcemy spędzić urlop, należy odznaczenie Błękitnej Flagi. Odznaczenie to nadawane jest w ramach funkcjonującego pod tą samą nazwą międzynarodowego programu, którego celem jest promowanie idei związanych z ochroną środowiska w miejscowościach nadmorskich, kąpieliskach i przystaniach jachtowych. Ośrodki, które uznane zostały za spełniające określone kryteria, takie jak wysoka dbałość o ekosystem wybrzeża oraz czystość plaży i kąpieliska oraz odpowiednie zagospodarowanie infrastrukturalne uzyskują prawo do używania specjalnie zaprojektowanej błękitnej flagi. Sygnalizuje ona najwyższą jakość danego kąpieliska oraz sąsiadującej z nim plaży.

Wellness & Spa

Dostęp do strefy wellness, w skład której wchodzą zwykle basen, jacuzzi oraz kompleks saun, a także możliwość skorzystania z zabiegów w hotelowym spa, to kolejne z ważnych czynników, na które powinniśmy zwrócić uwagę podczas wybierania odpowiedniego ośrodka oferującego apartamenty nad morzem. Dodatkowe udogodnienia tego rodzaju są szczególnie często wybierane przez klientów w sezonie jesienno-zimowym, kiedy pogoda nie sprzyja raczej plażowaniu czy wielogodzinnym spacerom na łonie natury. Stanowią bowiem przyjemną odskocznię od szarej codzienności i są sposobem na zrelaksowanie się i przynajmniej chwilowe zapomnienie o stresie związanym z pracą i obowiązkami.

Wiele ośrodków, w tym między innymi zlokalizowany w Świnoujściu West Baltic Resort, oferuje swoim klientom dostęp do strefy wellness w cenie pobytu. Bez dodatkowych dopłat możemy korzystać z basenu, całorocznego zewnętrznego jacuzzi oraz kompleksu saun, w którym każdy znajdzie odpowiednie dla siebie zabiegi. Do wyboru mamy tradycyjna saunę parową, a także saunę suchą oraz podczerwoną. Przed i po każdym zabiegu w saunie możemy także skorzystać z mis do ogrzewania stóp oraz misy lodowej, dzięki której dodatkowo wzmocnimy odporność organizmu, poprawimy krążenie i przy pomocy delikatnie peelingujących cząsteczek lodu pozbędziemy się warstwy martwego naskórka. Podczas minimum tygodniowego pobytu w ośrodku West Baltic Resort będziemy mogli także w cenie pobytu skorzystać z jednego zabiegu z szerokiej oferty spa. W przypadku pobytów krótszych zabiegi te są natomiast dostępne po dopłacie w wysokości określonej przez cennik Menu Spa.

Apartamenty nad morzem - spa

Wyżywienie i diety

Ten aspekt również jest szczególnie ważny przy pobytach w apartamencie nad morzem w okresie jesienno-zimowym. Musimy bowiem liczyć się z faktem, że poza sezonem letnim wiele restauracji oraz barów oferujących najróżniejsze dania, od smażonych ryb morskich aż po włoskie pizzerie, zamyka swoje podwoje. Problemem może wówczas stać się znalezienie otwartej jadłodajni znajdującej się w niewielkiej odległości od naszego ośrodka. Jeżeli wolimy uniknąć kłopotów związanych z długimi pieszymi poszukiwaniami i niekoniecznie satysfakcjonującym nas menu jedynej otwartej restauracji, warto zdecydować się na opcję całkowitego wyżywienia oferowaną przez liczne ośrodki wypoczynkowe i hotele nad morzem.

Jeżeli wymagamy specjalnej diety dopasowanej do naszych preferencji lub stanu zdrowia, musimy koniecznie wziąć to pod uwagę podczas wyboru najlepiej dostosowanego dla naszych potrzeb ośrodka oferującego wynajem apartamentów nad morzem. West Baltic Resort jest jednym z ośrodków, które zatrudniają profesjonalnego dietetyka. Jego zadaniem jest odpowiednie dobranie diety do potrzeb każdego z gości. Jeśli zgłosimy wcześniej – najlepiej już podczas rezerwacji pobytu – potrzebę przygotowania dla nas diety wegetariańskiej czy wegańskiej lub dań przeznaczonych specjalnie dla diabetyków, osób cierpiących z powodu nadciśnienia czy różnego typu alergii pokarmowych, możemy mieć pewność, że obsługa ośrodka zadba o zbilansowaną dietę dopasowaną właśnie dla nas. Dzięki temu nie będziemy musieli zadawać sobie trudu i poszukiwać jakiejkolwiek restauracji posiadającej w ofercie odpowiednie dla nas dania ani za każdym razem upewniać się, czy określona potrawa nie zawiera składników, których nie powinniśmy spożywać.

Udogodnienia dla niepełnosprawnych

Choć kwestia ta jest poruszana jako ostatnia, dla części klientów będzie ona najważniejszym czynnikiem decydującym o wyborze określonego ośrodka oferującego apartamenty nad morzem. Osoby cierpiące z powodu trudności z poruszaniem się oraz klienci niepełnosprawni, poruszający się przy pomocy kul, balkoników bądź na wózkach inwalidzkich, powinny bowiem w pierwszej kolejności ocenić, w jakim stopniu dany ośrodek przystosowany został do potrzeb osób niepełnosprawnych i czy znajdziemy w nim niezbędne udogodnienia takie jak podjazdy, łatwo dostępne i wystarczająco duże windy i specjalistyczne oprzyrządowanie łazienek oraz strefy wellness i spa. W przypadku osób niepełnosprawnych istotna będzie także możliwość skorzystania z pełnego wyżywienia oferowanego przez hotel czy ośrodek, co pozwoli na uniknięcie długich i nie zawsze komfortowych poszukiwań restauracji dostosowanej do ich potrzeb. Ponadto jeżeli decydujemy się na pobyt w ośrodku zlokalizowanym tuż przy plaży, warto zwrócić także uwagę na to, czy zejście jest odpowiednio przystosowane do naszych potrzeb.

W przypadku ośrodka West Baltic Resort nie musimy martwić się ani o niedostateczne przystosowanie całego budynku oraz poszczególnych pokoi i apartamentów do potrzeb osób niepełnosprawnych, ani o odpowiednią konstrukcję zejścia na plażę. Zarówno ośrodek jak i zejście są bowiem w stu procentach dostosowane do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich bądź cierpiących z powodu trudności z chodzeniem. Dodatkowo, jak już wspomnieliśmy, każdy z klientów może skorzystać z pełnego wyżywienia przygotowanego zgodnie z wymaganymi przez jego dietę warunkami, dzięki czemu osoby niepełnosprawne będą mogły w stuprocentowym komforcie cieszyć się wypoczynkiem w apartamencie z widokiem na morze.

Kiedy zdecydować się na apartament nad morzem z basenem, a kiedy na apartament z widokiem na morze?

Osoby decydujące się na wypoczynek w apartamentach nad morzem dzielą się na dwie nieoficjalne podgrupy – klientów, dla których najważniejszy jest dostęp do basenu i strefy wellness oraz tych, którzy marzą o apartamencie z widokiem na morze. Jak już zasygnalizowaliśmy, wiąże się to częściowo z okresami, w których dani klienci wybierają się na polskie wybrzeże. Osoby planujące pobyt w sezonie jesienno-zimowym lub wczesną wiosną częściej zwracają bowiem uwagę na ofertę wellness & spa, a zatem także na dostępność basenów, saun czy możliwość skorzystania z relaksujących zabiegów oraz masaży. Dla klientów wybierających się nad morze w okresie letnim ważniejsza bywa jednak odległość apartamentu od morza oraz wiążąca się z tym wygoda plażowania dosłownie pięć minut od naszego ośrodka. Dlatego też ci drudzy decydują się częściej na apartamenty zlokalizowane tuż przy wybrzeżu, w których możemy cieszyć się pięknym widokiem morza przez całą dobę.

Apartamenty nad morzem blisko plaży

Apartamenty z widokiem na morze wybierane są również często przez rodziny planujące wakacyjny urlop z dziećmi. Dzięki lokalizacji w bezpośrednim sąsiedztwie plaży unikamy bowiem długich i męczących spacerów z całym niezbędnym oprzyrządowaniem w rodzaju łopatek, wiaderek czy licznych dmuchanych zabawek. Osoby wybierające się z dziećmi nad morze jesienią czy zimą zwracają natomiast uwagę na to, czy dany ośrodek lub hotel ma w swojej ofercie nie tylko basen dla dorosłych, lecz również jego mniejszą i płytszą wersję o nieco cieplejszej wodzie, przeznaczoną dla najmłodszych wczasowiczów.

Czy znajdziemy jednocześnie komfortowe i tanie apartamenty nad morzem do wynajęcia?

Wraz ze wzrostem popularności apartamentów do wynajęcia nad morzem pojawia się także coraz więcej zarówno komfortowych, jak i stosunkowo tanich ofert ich wynajmu. Powinniśmy jednak pamiętać, aby zawsze przed rezerwacją dokładnie sprawdzić opinie o danym ośrodku. Jest to istotne zwłaszcza wówczas, gdy wydaje nam się, że w porównaniu z innymi miejscami oferującymi takie same usługi na podobnym poziomie ośrodek ten proponuje nam znacznie niższe ceny. Aby uniknąć niemiłej niespodzianki w postaci znacznie niższego niż oczekiwany standardu, lokalizacji w odległości kilku kilometrów od najbliższej cywilizacji czy wręcz przeciwnie, wynajęcia apartamentu tuż nad hałaśliwą dyskoteką czy nocnym klubem, sprawdzajmy zawsze dokładnie wszystkie informacje dotyczące rozważanego przez nas ośrodka. Nie dajmy się zwieść kuszącej ofercie i fantastycznym, konkurencyjnym cenom.

Niemniej jednak, zwłaszcza w sezonie zimowym, mamy duże szanse znaleźć nocleg w wysokiej klasy apartamencie po doprawdy okazyjnych cenach. Wiąże się to z niższym zainteresowaniem klientów nadmorskimi urlopami poza sezonem letnim oraz okresami związanymi z różnego rodzaju świętami czy tak zwanymi długimi weekendami. Podczas gdy większa część gości decyduje się na jesienne czy zimowe pobyty w górach, my możemy skorzystać z promocyjnych cen w nadmorskich apartamentach w okresach od października do grudnia, a także podczas ferii zimowych, czyli od początku stycznia do końca lutego.

Jakie są ceny luksusowych apartamentów do wynajęcia nad Morzem Bałtyckim?

Ceny luksusowych apartamentów do wynajęcia nad Morzem Bałtyckim oscylują w granicach 700-1100 złotych za noc w zależności od wybranej przez nas lokalizacji oraz terminu. Najtańsze będą bowiem pobyty w okresie później jesieni i zimy, podczas gdy w przypadku noclegów w okresie letnim będziemy musieli liczyć się ze znacznie wyższymi wydatkami. W niektórych ośrodkach wypoczynkowych lub hotelach droższe będą także noclegi w czasie świąt, w noc sylwestrową oraz w czasie weekendu majowego. Pamiętajmy również, że nie wszystkie placówki oferujące noclegi są czynne przez cały rok. Niektóre z nich umożliwiają swoim pracownikom urlop podczas najważniejszych dni w roku, takich jak choćby Boże Narodzenie, i nie są wówczas otwarte dla gości.

Ceny apartamentów nad morzem

Ważne jest jednak, aby poza samą ceną zwrócić uwagę na wspomniane już przez nas udogodnienia oraz dodatkowe usługi, które zawarte są w kosztach noclegu, a także na standard oferowany przez wybrany przez nas ośrodek wypoczynkowy. To one będą miały bowiem wpływ na to, czy środki przeznaczone na pobyt w danym apartamencie nad Morzem Bałtyckim uznamy za dobrze wydane. Czasem bowiem nawet w przypadku stosunkowo tanich noclegów w apartamentach możemy mieć poczucie wyrzucenia pieniędzy w błoto przez zaskakująco niski standard i stres spowodowany spędzeniem urlopu w warunkach bardzo dalekich od tych, na jakie mieliśmy nadzieję. Dlatego też zainwestowanie w nocleg w apartamencie o wysokim standardzie i świetnych opiniach poprzednich klientów jest zdecydowanie lepszym pomysłem niż próba wydania na pobyt nad morzem jak najmniejszej kwoty. Dla większości z nas urlop jest wyjątkowym czasem w ciągu roku, podczas którego powinniśmy zrelaksować się, zapomnieć o stresie i naładować akumulatory na kolejne miesiące wytężonej pracy. Warto zatem pozwolić sobie na odrobinę luksusu, spędzić wakacje w najlepszych warunkach, a nawet pokusić się o dodatkowy masaż czy inny regenerujący i rozluźniający zabieg.

Czy możliwa jest rezerwacja apartamentów nad morzem online?

Aby zapewnić klientom maksymalną wygodę, ośrodki i hotele wypoczynkowe nad morzem umożliwiają dziś rezerwację online. Na oficjalnej stronie internetowej ośrodka West Baltic Resort również znajdziemy odpowiedni formularz, z którego możemy skorzystać, aby zapytać o dostępność wybranego przez nas pokoju bądź apartamentu w określonym terminie. Po potwierdzeniu jego dostępności powinniśmy wpłacić na konto firmy Pro-Est 40% całkowitego kosztu pobytu, dzięki czemu nasza rezerwacja zostanie zaakceptowana i otrzymamy wiadomość poświadczającą o fakcie rezerwacji przez nas noclegu w wybranym terminie. Wpłaty czterdziestoprocentowej zaliczki należy dokonać maksymalnie w ciągu tygodnia, jeżeli dokonujemy rezerwacji przed 31 maja. W przypadku rezerwacji dokonywanych po 31 maja na wpłatę zaliczki mamy natomiast tylko dwa dni. Pozostałą kwotę wpłacamy dopiero w momencie zakwaterowania w ośrodku West Baltic Resort w chwili przyjazdu.

Oczywiście, jeżeli preferujemy bardziej tradycyjne metody rezerwacji, możemy także skontaktować się z działem Informacji i Rezerwacji ośrodka pod podanymi na stronie internetowej numerami telefonu. Dział Informacji i Rezerwacji dostępny jest jednak wyłącznie od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00, podczas gdy rezerwacji online możemy dokonywać w dogodnym dla nas momencie – w dowolnym dniu tygodnia, przez całą dobę.

Blog

Blog

więcej

Kamera na plaży

Kamera na plaży

więcej

Rezerwacja On-line

Rezerwacja

więcej

Jak do nas dojechać

Dojazd

więcej

W wolnym czasie

W wolnym czasie

więcej

Pracuj z nami

Pracuj z nami

więcej

Nasze obiekty


Aparthotel Baltic Spa
Apartamenty Feniks
Marisol
Róża Wiatrów
Apartament Pegaz
Rekrutacja
West Baltic Spa Resort

West Baltic Resort

Stefana Żeromskiego 22
72-600 Świnoujście

Tel. 0048 91 888 90 02
Tel. / Fax 0048 91 322 10 23
e-mail: info@westbaltic-resort.pl

Realizacja: blauge

Aparthotel Baltic SpaHotel MariSolFeniks ApartamentyRóża WiatrówApartament PegazLast minute Swinemuende